Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogat csak szájseb...

A bölcsességfogat csak szájsebészeten húzzák?

Figyelt kérdés

Letört a a fél bölcsességfogam (fenti baloldali)fájdogál is.Fogorvoshoz készülök,de nagyon félek.Van egy másik letört fogam is 3/4-e hiányzik,alig van pereme.

Mit gondoltok,tud vele mit kezdeni a fogorvos,vagy rögtön beutalót kapok? :(


2012. jan. 11. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Jujj, ezzel talán előbb kellett volna már orvoshoz menni :O


A letört fogadra, aminek az 1/4-e van csak meg, szerintem csak ráépíteni lehet egy új fogat (ha nem bölcsesség fog). A fél bölcsességfogadat meg szerintem mindenképp kihúzza, mert egy haszontalan fog, így legalább több baj nem lesz vele. Ha jól meg tudja fogni a fogóval, akkor szerintem a sima fogdoki is kihúzza, ha rá van nőve az így vagy nagyon hülye helyzetben van, akkor meg majd elküld a szájsebészetre. Így is- úgy is kapsz egy érzéstelenítő szurit és semmit nem fogsz érezni, csak hogy matatnak a szádban :) (Ha van rá pénzed, menj inkább magán orvoshoz, ott sokkal ügyesebbek.)


Egyébként az ilyen letört fogakkal minél előbb el kell menni dokihoz, mert ha halogatod, nagyon hamar tovább romlik.

2012. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

5000/csatorna a gyökérkezelés és 20.000 egy porcelán korona :(

Sajnos csak 2 hét múlva tud fogadni,mert zsúfolt.

2012. jan. 11. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!