Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog-fájdalomra...

Bölcsességfog-fájdalomra melyik a leghatásosabb gyógyszer?

Figyelt kérdés

jön a bal alsó bölcsességfogam, a felsőket is éreztem, de ez most folyamatosan fáj és aludni se tudok tőle. az is érdekes, hogy nem a mellette lévő fog fáj, hanem az eggyel odébb lévő (mondjuk ebben tömés volt már eleve, lehet, hogy azért), viszont múltkor csinált róla az orvos panorámaröntgent és azt mondta, hogy van rá helye...

sajnos dokihoz csak 3 hét múlva tudok eljutni, addig fájdalomcsillapítózhatom? én a demalgonról hallottam, hogy az kifejezetten fogfájásra van... és van ennek valami mellékhatása fogamzásgátlóval?

ma csak a háziorvoshoz tudok elmenni, hogy valami fájdalomcsillapítót felírjon...


2012. júl. 31. 07:19
 1/2 anonim ***** válasza:
A Demalgon jó fogfájásra, írasd fel, de bölcsességfog-fájdalomra nekem vajmi keveset használt. Ha a fájdalom oka csak a mechanikai hatás, hogy a fog épp nő, és nyomja a mellette lévőt, azon a legtöbbet az segít szerintem ha helyileg zsibbasztod pl alkohollal, jéggel. Ha a gyulladás is kialakult, arra antibiotikum kell, clindamycin. A fogamzásgátló nem befolyásolja sem a fájdalomcsillapítót, sem az antibiotikumot.
2012. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2012. júl. 31. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!