Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezeléskész egy alkalom...

Gyökérkezeléskész egy alkalom után?

Figyelt kérdés

Éppen most tervezek fogorvost váltani (költözés miatt), ezért megkérdeztem egy ismerősömet, hogy kit ajánl a környéken. Azt mondta, hogy az ő orvosa gyökérkezelte az egyik fogát, de csak egy alkalommal kellett mennie. Ez nagyon meglepett, eddig úgy tudtam (és tapasztaltam) már orvosoknál, hogy legalább 3-4 alkalommal menni kell.

Ez lehetséges, ilyen már tényleg van? Most olvastam a honlapján, hogy: "A gyulladt fogak kezelését gépi gyökérkezelési módszerrel, röntgenfelvétel és gyökércsúcsbemérő műszer segítségével végezzük." Talán ezért nem kellett mennie annyiszor? És azóta is rendben van a kezelt foga.

Ti tapasztaltatok már ilyet?



2012. aug. 1. 11:22
 1/2 anonim válasza:
én még nem, nem rég volt gyökérkezelésem, és párszor voltam a dokinál, mivel tisztítani kellet, mivel csak azután tömhette be, és szerintem ez a normális...
2012. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát nekem volt olyan, hogy vissza kellett mennem többször is tisztogatásra, utána raktak csak rá gyökértömést és a következő alkalommal végleges tömést. De ez a fogam gyulladt volt, szerintem ezért húzódott így el. Volt olyan fogam, amit azért gyökérkezelt a fogorvosom, mert már nem lehetett megmenteni enélkül, de azt utána be is tömte véglegessel, nem kellett visszamennem.
2012. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!