Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez vajon góc/ciszta a röntgenk...

Ez vajon góc/ciszta a röntgenképemen?

Figyelt kérdés

Ma voltam fogászati röntgenen, gócot keresnek egy betegség okán a testemben. A fogorvoshoz csak hétfőn tudok menni, hogy kielemezze. Sajnos a szkennelt képen annyira jól nem lehet kiszúrni, mint élőben, de a nyíl által mutatott részen, a 6-os és 7-es őrlőfog között, a gyökér végében van egy a többi résznél valamivel sötétebb rész, borsó nagyságú. (netes keresgélés folytán megtudtam, sötétes foltként látszódik ez és kb. ilyen helyeken)

A 6-os fogam 5 éve volt gyökér kezelve, azt mondták, emiatt potenciális gócforrás lehet. Ha góc vagy ciszta ez, ki tudnák úgy venni, hogy a fogaimat ne szedjék ki?


[link]


2012. aug. 3. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már volt gyökérkezelve, akkor

- még megismételhetik a gyökérkezelést.

- Ha ettől sem javul, akkor műtéttel szedhetik ki.

- A végső eset a foghúzás.

A fogorvosod tudja megmondani, melyik eset működik nálad. Ha már voltál nála, írd meg mit mondott, érdekel.

2012. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam nála. Még pluszban megröntgenezte ezt a fogat. Azt mondta, csak a gyökérkezelt fog lehet érintett a gócban. Még további dolgokról nem volt szó, előbb a szakorvosommal is beszélnem kellett volna, de az szabin van még jó ideig. Viszont megkérdeztem a fogorvost, azt mondta, nem valószínű, hogy ki kell húzni. majd még az kérdés, újra gyökér kezeli-e vagy sem, vagy a szájsebészeten fogják azt is csinálni.
2012. aug. 10. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:
OK, kitartás !
2012. aug. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát kiszedték a héten, a fogammal együtt a szájsebészeten. Ráadásul begyulladt a helye, pokoli fájdalmaim vannak. :(
2012. okt. 6. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!