Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogciszta műtét pontosan...

A fogciszta műtét pontosan hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz ilyen műtétem, és nagyon félek tőle. Valaki, akinek már volt ilyen tudna írni róla nekem, hogy milyen ez a műtét? Mennyire kellemetlen/fájdalmas, mennyi ideig tart, meddig lesz kellemetlen utána?

2012. máj. 31. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A fogadat is ki kell húzni vagy csak a tisztát kell eltávolítani?
2012. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elvileg fogat nem húznak ki.
2012. máj. 31. 18:25
 3/14 anonim ***** válasza:

És melyik fogadról van szó?


Egyébként érzéstelenítés után csinálnak egy kis "ablakot" a csontba a fog gyökerénél, lecsippentik a fog gyökerének a végét, majd kikaparják a cisztát, utána összevarrják az ínyt.

Előtte elvileg minden esetben gyökérkezelni kell a fogat, gondolom ezen már túl vagy.

Nem lesz kellemes utána, de biztos írni fog fel a doki Cataflamot.

2012. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A bölcsességfogam nem nőtt ki, és ott alakult ki a ciszta. Gyökérkezelésem nem volt.
2012. máj. 31. 19:37
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Ja, akkor a fogadból lett ciszta?

Vagy ezt most így nem értem. Hol lett ciszta, ha ki sem nőtt a fogad? :)

2012. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem vagyok orvos :D Én csak megkaptam a röntgenleletet, hogy ott a ciszta és ki kell vágni, nem mondták el az egész élettörténetét :D Lehet, hogy a fogamból lett.
2012. máj. 31. 20:03
 7/14 anonim ***** válasza:
És a röntgent nem tudod feltölteni? :)
2012. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem.
2012. máj. 31. 21:42
 9/14 jjjjjjjjjj válasza:
100%

Nekem pont most volt egy ilyen műtétem kicsit régi kérdés de hátha tudok segíteni valakinek :)

Én 2 lidokain injekciót kaptam utána felvágta az inyemnél és valami más tipusu furóval elkezdte furni elég ijesztő volt mert ugy rezegtem mintha a falat fúrnák de nem fájt viszont elég kellemetlen volt

Utána kikaparták a cisztát cseresznyenagyságú volt mellesleg éreztem ahogy kiválik de ez sem fájt csak éreztem .:)

utána röntgen tisztitás és varrás ami viszont elég mókás volt de megkönnyebbüléssel töltött el.

nem volt egy leányálom viszont kibirható utána kaptam gyógyszereket bár nem volt rá szükség mert egyáltalán nem fájt utána most jön a varratszedés , és érzem hogy már gyógyul mivel nagyon idegesit és néha feszül.

nem kell tőle félni ez a lényeg szerencsére én még a tv-t is nézhettem közbe bár megkell mondjam nem kötött le.. :)

Remélem segitettem .:)

2012. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már én is túl vagyok rajta, de semmire nem emlékszem belőle, bódítással csinálták, mivel nagyon hátul volt a ciszta és úgy gondolták, egyszerűbb lesz így. Utána egy hétig nagyon fájt, be is volt dagadva, írtak fel rá erős fájdalomcsillapítót. Aztán már épp elmúlt volna a fájdalom, mikor menni kellett varratot szedetni, attól megint fájt pár napig, most meg már semmi bajom.
2012. jún. 25. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!