Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség! A gyökérkezelt...

Segítség! A gyökérkezelt fogamnál az ínyem be van dagadva, és fáj. Mintha egy görcs lenne ott. Ez kb 4-5 napja van. Fogászatra csak csütörtökön tudok menni. Szerintetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 7. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyitottnak kéne lennie a fognak, azaz a gyökérig lefúrt és ott tud távozni valami csúnya cucc a fogból h ne maradjon benne. na ezt jól megmondtam. szóval esetleg nem lehet h vmi kaja került a fogadba és eltömődött a lyuk és nem tud ott kijönni a "cucc"? (genny, vagy mi lehet a neve)
2012. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyulladás. Lehet, hogy resectálni kell.
2012. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az mit jelent? És az nem lehet h nincs rendesen kikezelve a fog?:((
2012. aug. 7. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:

első voltam. félreértettem, akkor nem most gyökérkezelik?


rezektálás: gyökércsúcs csonkolás. kisebb műtétnek nevezik, de nem olyan vészes mint bármely más kezelés. a gyökérnél, az ínynél kezelik a foga alatt, eltávolítják onnan a gennyet. na ez nem volt túl szakszerű, de vmi ilyesmi.

2012. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ne ijesztgesss!! Kb 8 hónapja minden 2. heten fogorvosnal vagyok...és mindig tudom mi vár rám és félek, de most mégjobban a frászt hozod rám. Legjobb lesz ha csütörtökön elmegyek orvoshoz. Amúgy az nem baj fogaszati kezelésen h menstrualok??? Lehet h hülyeség,de na.... :D
2012. aug. 7. 14:54
 6/10 anonim ***** válasza:

jaj, nem akartam a frászt hozni rád, a rezektálás nem rosszabb mint bármi más, nekem csináltak olyat! tényleg ne félj tőle!

a menstruálásra férfiként nem tudok mit mondani... sztem nem függ össze a kettő.

2012. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké oké köszönöm a válaszod!:)
2012. aug. 7. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Elég jól le fognak zsibbasztani, úgyhogy nem fog fájni. A mensi meg nem függ össze vele.
2012. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy rendbe rakasd, mert ez magától nem fog javulni, viszont csúnya nyavalyákat tud okozni egy ilyen gyulladás. Hosszú távon még szív problémát is.
2012. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
csütörtökön megyek fogászatra! köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 7. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!