Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog miatt ínyfelvágá...

Bölcsességfog miatt ínyfelvágás után mire ügyeljek?

Figyelt kérdés
Öt napja történt ínyfelvágás a bal alsó növekvő nyolcas fogamnál. Ugyanis nem tudott magától a felszínre törni, és a mellette lévő hátsó fogamat is nyomta és ez fájdalmat okozott. Az ínyfelvágás után megszűnt a fájdalom, de a felvágás helyén és a már látszó nyolcas fog hegye mellett valamilyen fehér 'anyagot' látok. Fájdalom nincs és egyéb tünetem sem. Ez a felvágott seb gyógyulása (heg?) vagy valamilyen fertőzés? Ugyanúgy tisztítsam azt a részt is, mint a többi fogamat? Eddig a seb miatt ott nem tisztítottam. Valamint citromos, savanyú , fűszeres ételeket és tejterméket sem fogyasztottam. Arra is igyekszem ügyelni, hogy étkezéskor oda ne kerüljön ételmaradék. Fogorvosom ezeket tanácsolta a beavatkozás után. Volt már valaki hasonló helyzetben? Tapasztalatokat, tanácsokat előre is köszönöm!:)

2012. aug. 10. 19:01
 1/3 anonim válasza:

Szia! :)


Nekem eltávolítottak már 2 bölcsességfogamat magánúton szájsebészeten. Ha nagyon profi szakembert akarsz, persze ha szükséged lesz rá, akkor ajnálom Dr. Seres Lászlót SZegeden. Nagyon jó fej ember és iszonyat tudása van.


Nézd, szerintem ez lepedék, ami ilyenkor természetes friss metszés után, de persze az is lehet, hogy étkezés következtében egy picit nem megfelelően tartod tisztán. Ha fájdalmas, akkor még a metszés miatt van, ha nem fáj, akkor pedig alaposan tisztítsd ki, ha kell szájvízzel, finoman fogkefével keféld körbe. A lényeg, mindig legyen steril közeli :) Amúgy elképzelhető, hogy egy idú után el kell majd távolítani, hiszen a bölcsességfogak s okkal hamarabb romlanak, mint a rendes őrlő fogak, ráadásul gyökércsatornájuk szabálytalan is lehet, s ez megnehezítené a gyökérkezelést, amennyiben az évek során szükség lenne rá. Illetve a felvágás sem mindig hasznos, nekem is körülmetszették, de aztán mindig begyulladt az ínyem a berakódott kajáktól és ki kellett szedni mert már genny volt körülötte. Jobbulást és kitartás% :)

2012. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínű heg,vagy a bölcsességfog kezd ott is előtörni és vékonyodok az íny.Bár inkább hegesedésre tippelek.Az három nap után beindul és látható.Azt szokták mondani hogy egy hét és begyógyul teljesen.Gyorsabban gyógyul mint egy térd vagy könyök sérülés.Semmi okod aggódni ez annak a jele hogy szépen begyógyult vagy hogy bújik ki a bölcsesség fog és az látszik már az íny alatt.Mindkettő a "tervnek" megfelelő változat.Várd ki az egy hetet és utána nyugodtan ehetsz ihatsz tejet is.Esetleg a keményebb ételeket,magvakat egy hónapig a másik oldalon rágd amíg a fog egyharmada elő nem bújik.
2012. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos nem javult sokat ezzel, mert kb. 2 hétig úgy látszott, hogy tényleg nő.A napokban pedig begyulladt mellette az íny. De még mindig ki sem nőtt teljesen. Tehát lehet, hogy csak műtéttel lehetne eltávolíttatni. Milyen a műtét? És mennyi idő, amíg begyógyul majd?
2012. szept. 12. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!