Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy a bölcsessé...

Miért van az, hogy a bölcsességfog a többi fogtól eltérően nagyon fájdalmasan, és nehezen jön ki?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak olyanok, akiknél semmi gond nincs vele, egyszerűen kibújik, vagy ki sem bújik.


De miért van az, hogy a bölcsességfog ilyen nagyon nehezen jön elő, nagyon fájdalmasan?? Amikor a többi fog kinő, akkor semmit nem érezni, vagy csak alig.

Nekem is most nő, még egyik SEM látszik ki, de már fáj a fél szám, mert tolja arrébb az összes fogat.


Miért ilyen nehezen jön ki meg fájdalmasan, amikor egyáltalán nem nagyobb a nagy őrlő fogaknál sem?


2012. aug. 10. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, nem volt elég hely hátul az ínyen és tolta össze a többi fogaimat. A bölcsességfogaim évekig nőttek és nagyon lassan törték át az ínyt. Amikor meg már áttörték, nagyon fájtak (főleg a bal felső) mert szó szerint rothadtan jöttek ki... Ki is húzattam mind a 4-et. Nem tudom, hogy miért ilyenek ezek a fogak, meg egyátalán minek vannak, de nagyon utáltam az enyéimet. xD
2012. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert az embernek (mint fajnak) az állkapcsa egyre inkább visszafejlödik, és igy a bölcsességfognak már nincs helye a megrövidült állkapocscsontban. Ennek meg az az oka, hogy mivel egyre kevésbé kell ténylegesen rágnia (nyers élalmiszereket), ezért nincs szükség az erös állkapocsra, és emiatt rövidül.
2012. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Amikor meg már áttörték, nagyon fájtak (főleg a bal felső) mert szó szerint rothadtan jöttek ki"


ROHADTAN??? most ez vicc?? úristen :S nekem is lassan nőnek és tolják arrébb a többit, de lehet valamit tenni, hogy könnyebben, gyorsabban és fájdalommentesebben kijöjjön?? (nem kihúzásra gondolok)

2012. aug. 10. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tolja a többit és nem fér ki sürgősen ki kell operáltatni különben károsíthatja az elötte lévő egészséges fogakat is. sürgősen csináltass panoráma röntgent. Nekem is ezért kellett kioperálni. De örülök neki mert igy örökre le van róla a gond, amugy ha ki is bújik hamar el is romlik sok gondot okoz. ne várj sokat mert gondolom nem szeretnéd ha jó, egészséges fogaid bánnák a dologot...
2012. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem az elejétől kezdve sárgásbarna volt és fájdalmas, egész nap fogat mostam, mert a rossz fog miatt büdös volt a szám. Azt szedték ki először, a szájsebész azt mondta, hogy rothadt volt a fog... :( A többi nem volt ennyire durva, de azokat is kiszedettem. 1-es voltam.
2012. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor úgy tűnik én mázlista vagyok,nekem "csak" enyhén szuvasak voltak az alsók,soha nem csináltak galibát.
2012. aug. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!