Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Őssejtekből nem lehetne fogat...

Őssejtekből nem lehetne fogat növeszteni? Ezen járt múltkor az eszem és mit látok? Ezen kísérleteznek. Mit tudtok erről a módszerről? Hol lehet erre jelentkezni fogorvosos véleménye esetleg?

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Kínában lehet jelentkezni.Európában és Amerikában a gyógyszer maffia elérte hogy ne lehessen ilyesmivel gyógyítani egyszerű embert.Csak ha kő gazdag vagy akkor magánklinikában csillagászati összegért.De ezekről a klinikákról egyszerű ember nem is hall mert még a végén kinyílna a szeme.
2012. aug. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érd be a titáncsavaros "fognövesztéssel",az legalább elérhető.Nekem is az van.
2012. aug. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és nem fáj h befúrtak az állkapcsodba? mert nekem az a kis korona ami van az néha szokott ha tudom, hogy ilyen sz@r az életbe nem engedem h a hülye orvos rávegyen
2012. aug. 15. 15:26
 4/8 A kérdező kommentje:
és tudsz Kínához vmi elérhetőséget? van olyan hely a számban ahol hiányzik fog oda ültethetnének még akár kísérleti célból is akár ha meg tudnak megfelelő helyre megfelelő fogat növeszteni akkor mehet élesbe is
2012. aug. 15. 15:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit írtak előttem a műgyökér beültetés 96%ban sikeres.Ez annyit tesz hogy a fogaid helyére egy titán csavart fúrnak az állkapcsodba.Ezt a titáncsavart körbenövi a csont,ezért örök életig tart.Erre rakják rá a fogat.Teljesen rutin dolog ma már.Mellesleg igen drága de természetes érzést nyújt és erősebb mint az igazi fog.Érzéstelenítenek megfelelően csontban is és fájdalommentes a kezelés.Amikor sikertelen az azért van mert a test nem fogadja be az implantátumot.Kínában meg csillagászati összegért lehet hogy megcsinálják a dolgot amit írtál de azt esetleg Magyarország 10 leggazdagabb embere engedhetné meg magának.
2012. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Maga a fogimplantálás nem fájdalmas,mert qurvaerős érzéstelenítőt használnak,csak kellemetlen, feszegető érzés.Utána viszont szükség van pár szem fájdalomcsillapítóra(nekem Advil ultra forte+Cataflam volt),valamint,ha az orvos elrendeli,akkor antibiotikumot kell szedni.
2012. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Pár éve olvastam erről egy cikket, akkor az volt, hogy fogzománcot még nem tudtak sehogy sem alkotni, csak a fog belső szöveteit sikerült őssejtekből előállítani állatkísérletekben. Lehet, hogy ez aktuálisabb:

[link]

2012. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tiszteletem mindenkinek aki ezt elolvassa.

Van Bécsben a Bioimplant aki lemásolja szó szerint(valszeg olyan fréz cadcam géppel mint amivel a koronákat csinálják)cirkonból a fogat és a kihúzott fog helyére tiszta gyolcsot tesznek lazán bevarrják egy két öltéssel és 1-2napon belül behelyezik és bekalapálják apró ütésekkel 20másodperc alatt.Van videó róla a Youtube-on.Nem kell csontpótlás,viszont írják hogy parodontózis esetén nem javallt.Becsontosodik és utána formára csiszolják és mehet rá UV fényes ragasztóval a korona.Látszik hogy még plusz abutment sincs rajta.Rengetegen támadják a Facebookon is.Letiltatták az oldalaikat is.Ekkora a szakmai féltékenység.

Amúgy pont az elérhető oldalukon a Semmelweis-reflexnek hívják ezt.

Van olyan cég aki ezt hasonlóan titánból csinálja.Úgy néz ki mint egy titán szivacs.


Franciaországban van egy orvos és ennek egy fiatal cég gyárt Biopik néven foszfátszemcsével dúsított(azt hiszem az olyan mint a csontpótló anyag)tehát kompozit PEEK bioműanyag csavaros implantátumot(BioHpp),ezt Indiában is egy nagy egyetemen beültették.Ránőtt a csont és elasztikus mint az emberi csont.


Amúgy nálunk itt Magyarországon is van orvos aki cirkónium implatátumra ilyen bioműanyag abutment-fejrészt rak fel.Van van korona is ilyen nálunk.


Inkább fizetek többet és megkeresem az orvost de nem szeretnék fémet újra a testembe rakatni.


Én drukkolok ezeknek az orvosoknak és kutatóknak.

2019. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!