Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rettenetesen fáj az ínyem,...

Rettenetesen fáj az ínyem, anyu szerint most jön a bölcsességfogam, de ehhez nem vagyok túl fiatal?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pár napja elkezdett fájni az ínyem leghátul alul, ott pont a bölcsességfogaknak kellene lennie. De 12 éves vagyok, ilyen korban nem kéne még.. Nem?

Azt éreztem tegnap napközben, hogy nem a fogam fáj, viszont mostanra már az alsó fogsorom majdnem középig, mintha "egybeolvadt" volna, pontosan nem érzem a fájdalmat, de azt mégis, hogy leghátul és nagyon érzékeny külső érintésre is. Menjek fogorvoshoz?

Majdnem egy éve húztak ki egy fogamat felülről, azt mondta a doki, hogy a másik oldalon van egy rossz, de mást nem mondott, ezért is gondolom (és korábbról is), hogy nem a rossz fogam fáj. Mit tehetek?

Köszönöm előre is.


2012. aug. 17. 02:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Azok még nem a bölcsességfogiad, hanem a 2. nagyőrlők, azaz a hetesek. :)
2012. aug. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2. nagyőrlők? Erről még sosem hallottam...

Nagyjából mennyi ideig fog még fájni? Megzavarodok...

2012. aug. 17. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kellene túl sokáig, de ha nagyon fáj, menj el dokihoz, csinál rajta egy pici metszést és nem fog fájni, mert ki tud bújni a fog és nem fog feszülni az íny. :)
2012. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ma már nem fájt, csak akkor, ha teljesen oldalra fordítom a fejem és húzódik (még most is).

Szóval valószínű, hogy valami felhasította az ínyemet.

Köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 18. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Azok tuti nem bolcsesseg fogak, en 20 vagyok es meg nincs kint. Apumnak 41 evesen nott ki, szoval tuti nekem is ugy fog... :) menj dokihoz, biztos segit..
2012. aug. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!