Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, ha egy 4 hónapos...

Az normális, ha egy 4 hónapos máltai selyemszőrű kutya kezdi a "láb hágást"? Nem túl fiatal még ehhez?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Normálisnak nem mondanám, de nem azért, mert 4 hónapos, hanem mert ezzel az irántatok való 'tiszteletlenséget' fejezi ki, dominanciát közvetít, a szexualitáshoz ténylegesen köze nincs. Ha ilyesmit csinál, le kell őt állítani, csúnyán rászólni, ha ez nem hat, akkor megrázni a grabancát.
2012. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Pont időben van. Most jött rá, hogy lehet egrecíroztatni a családot, mert ő irányít. Lesz még ez rosszabb is, ha nem tanultok meg sürgősen kutyát nevelni. Iskola segíthet.
2012. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbáljuk leszoktatni róla. Ma láttam ilyet először, de rögtön leállítottam. Később akarta ismét csinálni, de akkor is rászóltam. Próbálunk odafigyelni rá és következetesen nevelni, remélem sikerülni fog.
2012. jan. 28. 21:12
 4/9 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Még csak négy hónapos és máris ő a főnök - belevaló kis jószág. :)


A kutyáknál ez a dominancia jele, nem játék. Tisztázzátok vele a rangsort minél előbb.

2012. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Sok sikert! Fő a következetesség és a magabiztosság. Akármilyen pici és aranyos, ő nem egy hajasbaba, hanem egy kutya és úgy kell kezelni.
2012. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Az jó, ha rászóltok amikor csinálja, de ez a probléma mélyebben gyökerezik, legjobb lenne a kiváltó okot megszüntetni és szabályokat meghatározni, amiket következetesen be kell tartatni a kutyával.
2012. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a hozzáállás. Nem megpróbálni kell leszoktatni, hanem le kell szoktatni róla. Mint a jedik: "tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld". Nem várhatod el tőle, hogy komolyan vegyen, ha te sem veszed komolyan magadat. Menni fog, csak csináld.
2012. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bizsu 68 válasza:
17%
Szerintem meg egyszerűen foglalkozni kell vele.Több mozgás , futás a labda után, hancúrozás a többi kutyával. Ha kijátszotta kifutotta magát esze ágában sincs pótcselekvést keresni.
2012. jan. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tyler913 ***** válasza:
100%

Amikor elkezdi,fogd meg a nyakbőrénél,emeld fel,és picit rázd meg.

Amúgy meg ajánlom ezt a cikket áttanulmányozásra:

[link]

2012. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!