Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tulajdonképpen mire is jó a...

Tulajdonképpen mire is jó a fogkrém?

Figyelt kérdés
A kérdés elég durva, tudom, de a fogkrémeket alaposan leteszteltem. Szinte valamennyit kipróbáltam. Azon kívűl, hogy több fajtában mérgező /tartósítószer/ anyagok vannak, nem tisztítják le rendesen a fogazatot. Minden fogmosás után a körmömmel végigkarcolom a fogazatomat és minden alkalommal rajta maradt lepedéket szedek le... Most akkor mit is szed le a fogkrém???
2009. júl. 25. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Inkább nem válaszolók mert durva lenne.....
2009. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valóban! Nem durva, hanem elgondolkoztató válaszokat szeretnék. És persze nem olyasmit: "miért turkálsz a szádban?" Válaszom az lenne: na ez az! Keresem a bizonyítékot: mire is való a fogkrém, ha még egy jó márka és hozzá egy jó márkájú fogkefe sem viszi le azt, ami nem oda való.
2009. júl. 25. 11:37
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Miért jobb lenne ha a fogzománcódat is levinné?

Bárcsak.Vagy tudod mit ne használj fogkrémet,használj spermát lehet hogy jobb.Úgyis sokak szerint az mindenre jó! sok sikert!! lehet hogy egy új dolgot dobsz a piacra ezzel a névvel: Sperma fogkrém mindenre jó!

Pontozz le, sz#rom le,mert aztán a pontozás is hülyeség.

És még finom voltam.Ennyi tudatlan elmét ezen az oldalon.

Esküszöm felfogok egy kérdést tenni hogy mire jó a kaja vagy minek van sperma.

2009. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
na figyelj, előző. ha ennyire szidod itt az embert, h mennyire tudatlan, akkor miért nem írsz a kérdésére választ? mert szart sem írtál. csak oltasz. meg idióta kijelentéseket teszel.
2009. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Ez még sosem jutott eszembe, de szerintem van benne vmi. Gondoljunk bele ha annyira jók lennének a fogkrémek hogy megóvnak mindentől akkor senki nem járna fogorvoshoz, mindenkinek tökéletes fogai lennének. Vmennyit biztosan tisztít, meg max. ad öt percre friss lehelletet (nálam kb. addig tart, és közben olyan száraz a szám tőle hogy vattát köpök). Biztos számít az is hogyan, meddig, milyen fogkefével mosol fogat. A fogorvosom az Oral B elektromos fogkefét ajánlja. De ha ilyennel mosol fogat, az egy csomó ideig eltart nem? Olyan pici a feje és egyesével sikáltatni a fogakat... a mai rohanó világban kinek van erre ideje? Igaz nincs tapasztalatom erről, nincs és nem is volt soha még elektromos fogkefém.
2009. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyszer vettem a számba még Amerikában egy elektromos fogkefét, de úgy éreztem, mintha egy minimotor berregett volna a számban. Megszokhatatlanul idegen volt. Soha többet nem tenném!
2009. júl. 25. 23:20
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha rajta marad a lepedék a fogadon, akkor nem jó a fogmosási technikád...

A fogkrém ugyanis nem arra való, hogy "leszedje" a lepedéket. Fogkrém nélkül is meg lehet 100%-osan tisztítani a fogakat. A fogkrém csak megkönnyíti, "komfortosabbá" teszi a fogmosást. Olyan mint a szappan és a fürdés. Szappan nélkül is lehetünk tiszták, mégis mennyivel más érzés, ha nem csak vízzel fürdünk, hanem szappant is használunk. :)

A sok hasznos ásványi anyag mellett lehet, hogy tartalmaz némelyik fogkrém "mérgező" anyagot, de ezek csak max. akkor ártalmasak, ha lenyeled őket, de nem abban a mennyiségben, amennyi abban a borsónyi fogkrémben van, hanem ha tubusszámra elkezdenéd dézsmálni a fogkrémet.

Felnőttekre így egyáltalán nem veszélyes, a gyerekekre már lehet az, de ha megnézed, látod, hogy a gyerekfogkrémeknek teljesen más az összetétele.

2009. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Vitakoznék veled! A fogmosási techinkám semmi kívánni valót nem hagy maga után, se a fogkeféim minőségével nincs baj. Inkább tedd te is azt, amit én és tapaszatlni fogod, hogy bizony rajta marad egy bevonat, amit semmilyen fogkrémmel nem tudsz eltávolítani. Ez a szintiszta igazság, sajnos.
2009. júl. 27. 17:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább tedd te is azt, amit én és tapaszatlni fogod, hogy bizony rajta marad egy bevonat, amit semmilyen fogkrémmel nem tudsz eltávolítani. Ez a szintiszta igazság, sajnos."


Ez. Mivel mint már írtam nem is a fogkrém feladata a lepedék eltávolítása, hanem a tiéd a fogkeféd segítségével. Egyébként pedig ha naponta legalább 2x mosol fogat, akkor nem alakul ki olyan mennyiségű plakk, ami szabad szemmel is látható, mivel ahhoz több idő kell! Bár valóban megjelnik már a plakk rögtön a fogmosás után, de ekkor még nem látható, hanem a szerkezete folyamatosan változik, 4 nap alatt éri el a végső formáját, 12 óra alatt nem tud úgy és annyira átalakulni, hogy az "lekaparható" legyen!

2009. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ne szépítsük! De IGEN!!!
2009. júl. 27. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!