Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A tejfogat nem szokták betömni?

A tejfogat nem szokták betömni?

Figyelt kérdés

A 6 éves lányomnak kilyukadt az egyik foga (kemoterápia mellékhatása), és elkezdett fájni. Ma a fogorvos kitisztította (kifúrta) a lyukat és bekente gyulladáscsökkentővel. Más nem történt, és azt mondta kész vagyunk. Nem hívott vissza, nem adott időpontot.

Ez a rendes eljárás?


2012. aug. 24. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Emlékszek kiskoromban sok rossz fogam volt, mindet betömték.

Nem értem mit akart a fogorvos, ilyenről nem hallottam, bár már elég rég volt, lehet azóta mások a szokások.

2012. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a fog be volt gyulladva és a fog 1-2 éven belül a fogváltás miatt kipottyanna, akkor helyesen járt el a fogorvos.
2012. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem 6 évesen kihúzták, mert akkor már úgyis nemsokára kinő az új. Szerintem bízz meg az orvosban.
2012. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért nem tömte be, mert nem maradandó.
2012. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Unokahúgomat tavaly én vittem el a fogorvoshoz (6 évesen), mert a nővérem nem tudott eljönni a munkahelyéről. (egyedül neveli, apuka lelépett). Neki is csak kifúrták és nem tömték be. Igaz neki be is volt gyulladva, mert szegénynek nagyon fel volt dagadva az arca. A fogorvos mondta is, hogy néha szívja meg, majd köpje ki a gennyet.
2012. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a lányomnak betömték. sztem jobb lenne, ha betömetnéd neki, mert a lyukban könnyebben marad kaja és megint ki fog lyukadni. rossz esetben pedig megrohasztja az alatta levő maradandó fogat.
2012. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. aug. 26. 07:52
 8/8 anonim válasza:

Nekünk két lyukas foga volt a fiamnak. A hátsó rágófogát betömte. Elöl pedig nem. Nem értettem az egészet. Azt mondta hogy elől majd úgyis ki potyog. De hát hátul is, nem? :):)

Nem értem én a fogorvosokat..

2012. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!