Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésnél ki kell...

Gyökérkezelésnél ki kell fúrni a már betömött fogat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. A gyökérkezelés során a fogbélüreg tartalmát eltávolítják,és ezt a teret (amennyire lehet) sterillé teszik, majd betömik a gyökércsatorna teljes hosszában. Ehhez muszáj fúrni.
2012. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, hát akkor most jól megjártam, mert kilyukadt egy fogam, amivel rögtön orvoshoz fordultam, aki betömte (bár mondta hogy 90%-ban gyökérkezelni kell) és a tömés után egy héttel már fáj, nem tudok rágni vele, most el kell mennem hogy gyökérkezeljék. de a tömésért 15.000-et fizettem, ha most kifúrják, és újra tömik, akkor megint fizethetnék ki 15.000-et? bár mindegy, mert nincs több pénzem.
2012. aug. 26. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:
A fogorvos egy pancsernek tűnik,röntgen alapján,meg amikor kifúrja,tudnia kelett volna,hogy gyökérkezelős a fog.Nem lett volna szabad simán betömni.Így elvileg a gyökérkezelés árát+az új fedőtömést is ki kéne fizetni.Ha rendes a doki,akkor csak a gyökérkezelés árát lenne szabad elkérnie.
2012. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!