Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám tömés okozhat hajhullást?

FioreStyle kérdése:

Amalgám tömés okozhat hajhullást?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak gyerekkora óta amalgám tömése van. 46 éves és rengeteg haja kihullott már, és ami megmaradt az is nagyon vékony szálú. Már minden szeszt, kapszulát, pakolást kipróbált, többsége egyáltalán nem vagy csak bizonyos ideig szüntette meg a hajhullást. Olvastam az amalgám tömés mellékhatásáról, és bele sorolták a hajhullást is, de semmi részletes leírást nem találtam. Ha valaki hasonló cipőben járt, vagy csak többet tud mint én, örülnék neki ha megosztanák velem tudásukat! A válaszokat előre is köszönöm!
2012. szept. 1. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

43 éves vagyok,és nekem is gyerekkorom óta van amalgám tömésem. Az egészséges hajhulláson (ami minden embernek van) nem hullik jobban a hajam. Azért annyi amalgámot nem raknak a szánkba hogy ártson is. Anyukád hajhullásának oka teljesen más lehet.

Elképzelhető,hogy ahogy idősödik,úgy halnak el a hajhagymái. Bár ez inkább férfiaknál jellemző (ezért is kopaszodnak olyan sokan) de volt rá példa hogy nők is elkezdtek kopaszodni.

Az is lehet,hogy rosszul táplálkozik,és vitaminhiányos. Vagy stresszes. Vagy a rossz minőségű hajfesték, sampon, balzsam az oka. Ezer oka lehet. Érdemes orvoshoz forulni ha túlzottan sok haja hullik.

2012. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
inkább egy vérvétel, vitamin kellene. Szerintem nem sok embernek lenne haja, ha ettől hullana...
2012. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már volt vérvételen, meg minden egyéb kivizsgáláson is, de sehol nem tudtak választ adni a hajhullásra, az az hormonális bigyóra fogták...Mivel az orvosok gyakran felületesen vizsgálnak, gondoltam itt is érdeklődöm :).
2012. szept. 1. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!