Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen drága az adrenalin,...

Milyen drága az adrenalin, amit a fogorvos ad be?

Figyelt kérdés
A főnököm a fogorvos, és azt mondta, azért kérnek olyan sokat az érzéstelenítésért, mert eleve drága az adrenalin, de gyanús, hogy nem így lehet, és nem lehet találni az áráról semmit, vagy csak én vagyok béna, nem tudom, de úgy tűnik, nem publikus... Vagy ez természetes, csak én nem tudtam eddig, hogy így van?

2012. szept. 7. 22:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Lidokainnal érzéstelenítenek.
2012. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Az rég rossz, ha a fogorvosnak adrenalint kell beadnia. Nem a Lidocainra gondolsz?
2012. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én 100 ft-ér vettem egyszer a gyógyszertárban érzéstelenítő ampullát. Gondolom a fogorvos még olcsóbban kapja. Nekem is próbálták már beadni, hogy drága :D Azzal indokolta, hogy 15 ezret kér 1 tömésért...
2012. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Remélem nem asszisztensként állítod ezt, hogy adrenalint ad be a doki. :D

Egyébként 150-160 ft egy ampulla Lidocain/Ultracain, és nem szoktak érte külön pluszpénzt felszámolni.

2012. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Fogorvos mellett dolgozol, és ekkorát tévedsz? Az adrenalin az, ami egy kellemes izgalomba kerülő embert elönti. Egy jó nő, egy kaland, egy kéjút.

A fogorvos csak téged tart izgalomban.

2012. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Nem lenne rossz, ha adrenalint adna be...Jobban díjaznám, mint a Lidocaint. Mondjuk 1-2 ember szíve nem nagyon díjazná
2012. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Na meg az adrenalin az, amivel újraélesztik a beteget, ha sikerült túladagolni az érzéstelenítőt. Nem biztos, hogy ezek után a főnöködre bíznám a fogaimat. :D
2012. szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy olyan mazochista fogorvos, hogy újra kell élesztenie a páciensét, miután végzett a kezeléssel :D
2012. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Egy milliliteres 1mg/ml töménységű adrenalin ampulla kb. 973Ft, a lidocain, ultracain (ezek a valódi érzéstelenítők, nem az adrenalin) pedig 160Ft/ampulla körül mozognak.

A többi válaszolónak: ADNAK ADRENALINT, de nem vénásan, hanem helyileg, mert csökkenti a vérzést, másrészt pedig megakadályozza az érzéstelenítő "kimosódását".


De szerintem léteznek a fogászoknak előre kevert mixek ezekből, így lehet eltérés az árban.


Viszont ne feledd, hogy a szaktudást is meg kell fizetni, nemcsak az anyagköltséget. Például szerelővel én is jártam már úgy, hogy egy 2000 Ft-os alkatrészért fizettem majdnem 12ezret, mert kiszállási költség, munkadíj, ÁFA stb. is rárakódott...

2012. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, ne mondd már, hogy rutinszerűen minden betegnek szúrnak adrenalint...
2012. szept. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!