Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen drága az adrenalin,...

Milyen drága az adrenalin, amit a fogorvos ad be?

Figyelt kérdés
A főnököm a fogorvos, és azt mondta, azért kérnek olyan sokat az érzéstelenítésért, mert eleve drága az adrenalin, de gyanús, hogy nem így lehet, és nem lehet találni az áráról semmit, vagy csak én vagyok béna, nem tudom, de úgy tűnik, nem publikus... Vagy ez természetes, csak én nem tudtam eddig, hogy így van?

2012. szept. 7. 22:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az ínybe fecskendezett érzéstelenítő lidocaint és adrenalint tartalmaz.

[link]

2012. szept. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy valami tartalmaz adrenalint, nem egyenlő azzal, hogy "adrenalin-injekciót" adunk be. :D
2012. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Általában a Lidocainhoz kevernek egy kevés adrenalint, ettől kb. négyszeresére nő az érzéstelenítő hatás.

Amennyiben a beteg szív-és érrendszeri megbetegedésben szenved, az adrenalint ajánlatos mellőzni.

2012. szept. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én egyszer nyári gyak. keretében a szájsebészeten 4 hétig Lidocaint és Ultracaint szívogattam fecskendőkbe. Egyetlen egyszer nem kellett adrenalint szívnom mellé.
2012. szept. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hát az úgy van, hogy Németországban technikusként dolgozom, és itt pénzügyekben nem engednek nagyon belelátni, németül meg nem tudok igazán. Praxislabor vagyunk, itt is örök kérdés és vita, hogy a fogorvos egy munkáért mennyi pénzt zsebel be, és a technikus mennyit kap, főleg, ha a fizetését is a fogorvosi praxisból kapja. Szeretné az ember tudni, hogy amiket hall "odafentről", hogy mennyi kiadásuk van, az mennyire reális, hogy nekem mennyi a fizetésem, az mennyire igazságos, mert mivel közösen dolgozunk, nagyon nem mindegy, hogy most amikor nap mint nap beszélünk és együttműködünk, az az Ő részükről mennyire őszinte. Rendesek, akik megbecsülik az embert, vagy a szemedbe hazudnak nap mint nap, és lehúznak téged, az államot és a pacienseket. Ez nagyban meghatározza az én hozzáállásomat a munkámhoz. Ha úgy érzem, Ők beleszarnak mindenki arcába, nyilván én, az én munkámmal megpróbálom ezt valahogy kompenzálni, illetve, bizonyos esetekben, ha szívességet kérnek, esetleg nemet mondok nekik, mert szívesebben végzem úgy a munkámat, hogy az a betegnek legyen jó, és ne feltétlen a munkaadómnak, csak ha biztos vagyok az Ő jószándékában is a beteg, no és nem utolsó sorban felém. Ezért próbálom összetenni a képet, hogy amiket mondanak, igaz-e, nincs olyan nagy bevételük, nem indokolatlanul drága, vagy épp felesleges dolgokat fizettetnek ki a beteggel, mennyi a forgalma a technikus munkájának, mennyi a szerepe egy fogpótlás elkészítésében minden szempontból, és ezért mennyi pénzt kap cserébe, és míg én minden munkafázisnál a beteg érdekét nézem, Ők vajon ugyan így cselekszenek-e, mert azt látom, hogy nagyon nem így van. Ez a kérdés csak egy része volt annak, amiből össze tudnám rakni a teljes képet. Nem értek a fogorvosi dolgokhoz, csak nézelődtem a praxisban, mik vannak, és persze megkerestem az ampullákat, hogy megnézem, mi a nevük, hogy majd beírom google-ba, tényleg drága-e, de nem találtam erről, és a többi dologról sem semmit. Pedig én, mint jó magyar, nagyon megszoktam, hogy dolgozni úgy kell, hogy mindenen spórolunk. jó lenne, ha tudhatnék mindent, mi mennyit fogyaszt, melyik anyag milyen drága, ahol egyik részen esetleg többet áldozok valamire, azzal talán más részről sokkal többet lehet spórolni, és nem feltétlen csak a praxisnak, hanem úgy zuzammen a világnak. szóval már kidobtam a papírt, hogy mi volt a nevük, de többféle is van, kettőn közülük biztos az volt, hogy hmhmvalami mit(-val) adrenalin és 1/1000000 meg 1/2000000 nem biztos, hogy a nullák stimmelnek..:) nekem azt mondták, hogy a betegnek felszámolnak érte kb 20-30 eurót, de lehet többet. Akkor azt tartanám reálisnak, hogy minimum10 euróba kerüljön nekik, nem? Hát bocsi, és köszönöm a válaszokat, még én sem tudom, pontosan mit is akarok kezdeni az infóval, csak érdekelt és idegesít, hogy nem találom sehol.
2012. szept. 8. 13:51
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves 14. válaszoló! Az Ultracainhoz azért nem kell adrenalint keverni, mert az már tartalmazza azt. Ebben különbözik a Lidokaintól. Remélem, tudod, hogy az epinefrin meg az adrenalin ugyanaz.

[link]

2012. szept. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Te jó isten! Egy szájsebészeti gyakornok nem tudja, hogy adrenalin van az általa felszívott gyógyszerben???
2012. szept. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerinted ha "szájsebészeti gyakornok" lennék, akkor 2 hétig csak érzéstelenítőket szívattak volna fel velem? :DDD

Közöm nincs a fogászathoz.


Egyébként pedig a kérdező azt írta, hogy mennyibe kerül az adrenalin. Erre mi írtuk, hogy adrenalint nem adnak, valószínűleg vmit félreérthetett.

Erre te írod, hogy adnak adrenalint helyileg.

("A többi válaszolónak: ADNAK ADRENALINT, de nem vénásan, hanem helyileg, mert csökkenti a vérzést, másrészt pedig megakadályozza az érzéstelenítő "kimosódását".


De szerintem léteznek a fogászoknak előre kevert mixek ezekből, így lehet eltérés az árban.")


Én erre írtam, hogy egyetlen egyszer nem szívtam fel adrenalint.


Most meg már azzal jössz, hogy hogy én vagyok a hülye, hogy nem tudom, hogy mi van az ultracainban, holott tegnap még te is csak feltételezted, hogy vannak "lőre kevert "mixek" a fogászatban.


Az, hogy az Algopyrinben van kukoricakeményítő, nem egyenlő azzal, hogy kukoricakeményítőt ír fel az orvos...

2012. szept. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Bocsi kérdező az offért, befejeztem!
2012. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
nekem az szúrja a szememet, hogy miért nem a főnökét kérdezi meg a kérdező, hogy milyen drága?
2012. szept. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!