Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Barátomnak rettenetesen rossz...

Barátomnak rettenetesen rossz a szájszaga és a szájíze . Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem .. és megbántani se akarom , de már elég kellemetlen a dolog , már csókolózni se akarok vele olyankor. Mondjam el neki ezt a dolgot , vagy hogy legyen ?.. a fő hogy nem szeretném őt megbántani :)

A válaszolóknak köszönöm szépen !:)


2012. szept. 9. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

És erre mennyi idő után jöttél rá?

Valahogyan mindenképpen közölnöd kell, akármilyen kellemetlen is.

2012. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom nálunk ez teljesen természetes, hogy szólunk a másiknak. Nem úgy, hogy : " Te b*zdmeg ocsmány a szájszagod", hanem szépen, és a másik sose bántódik meg, pl : "Édesem, szerintem be kéne venned egy rágót, mert kellemetlen a leheleted." Ilyenkor hálásak is vagyunk, hiszen sokkal égőbb, ha nem szólnak a körülöttünk lévők, csak a hátunk mögött kidumálják. Igaz ezt mindenki más bizalmi viszonyban kezeli, nálunk ez viszonylag lazán megy.


20/L

2012. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na meg még hozzátenném, hogy ez komoly problémára (cukobetegség, reflux, fogproblémák...) is utalhat. Én pl refluxos vagyok, extrán kell figyelnem a szájhigiéniámra, és még így is néha kellemetlen a szám íze, és szaga. Ilyenkor jobb ha tudok róla, és teszek ellene, mintha mindenki csak mosolyogna :) A párom a társam, segít mindenben, ahogy én is neki. Előző voltam.
2012. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elmondod neki kedvesen. Nem szabadna,hogy megsértődjön rajta. Mi is elég normálisan kezeljük az ilyen dolgokat. Nem szokott gond lenni abból,ha a másiknak elmondjuk az ilyet. :) Néha még viccelődünk is rajta. Szerintem ne félj elmondani neki...nem fogod megbántani vele csak légy kedves.
2012. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!