Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés után fáj a fogam,...

Fogtömés után fáj a fogam, napok óta. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy fogam, ami 3-4 havonta mindig fájt, de csak egy napot, aztán elmúlt, és ez így ment már kb egy éve. Elmentem fogorvoshoz, betömte, elég mély lehetett, mert sokáig csinálta. Utána betömött egy másik fogat is, de azon csak pici volt a szuvasodás. Csütörtökön volt a tömés, rá két órára már elkezdett fájni, és azóta is minden nap. Ez még normális, vagy jobban járok, ha visszamegyek hozzá? Gyökérkezelés lesz a vége?

2012. szept. 10. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Hmmm... nem éppen normális, hogy fáj ennyi nap után.... Szerintem vissza kéne menned, lehet hogy nem tisztította meg rendesen a szuvasodástól vagy pulpagyulladásod van, akkor meg gyökérkezelni kell. Erős a fájdalom?
2012. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Változó a fájdalom, inkább úgy lüktet, meg belenyilal. Ha már nagyon fáj, akkor Cataflam, attól helyrejön egy darabig. Most pl nem fáj, de azért érzem, hogy bármikor bedurranhat.
2012. szept. 10. 11:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Valami gond van vele az biztos, nem normális. Sajna lehet már annyira elérte a fogbelet hogy be van gyulladva, vagy az orvos nem tömött jól és maradtak ott bacik, menj vissza mihamarabb, mert ez nem fog elmúlni, max ha elhal az ideg...
2012. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem meg azt mondták, hogy pár napig érzékeny lehet, mert mélyre kellett menni. de azért menj vissza, és írj hogy mi volt :)
2012. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Fehér tömés? Nekem is fájt, pont hosszú hétvégén, de annyira hogy semmit nem bírtam csinálni, minden felidegesített.

Bementem az ügyeletre azt mondták nem csinálhatnak vele semmit.

Mikor bírt fogadni az orvosom, kiderült érzékeny vagyok a tömésre, ki kellett szedni az idegeket.. azt mondta fehér tömésnél 10ből, 7nél előfordul.

2012. szept. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyet se hallottam még. Miért is kellett kiidegelni, az az gyökérkezelni a fogadat azért mert "érzékeny" vagy a tömésre? És utána mivel tömte be? Mert ha érzékeny vagy a tömésre akkor utána is "érzékenynek" kellene lenned rá. És mi az hogy érzékeny? Allergia? Bocs, de érdekelne!
2012. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen, azt mondta sokaknak van allergiás reakciója, ezért kellett gyökérkezelni. Mivel az idegeket kivették ugyanúgy fehér tömést kaptam (a gyökérkezelés után nem érzem).

A fogorvos szerint az emberek 80százaléka allergiás a színes tömésre, valamilyen anyag miatt.

2012. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!