Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lenne pár kérdésem válaszolnátok?

Lenne pár kérdésem válaszolnátok?

Figyelt kérdés

1. Érdemes fogselymet használni?Sokat számít?


2. miért kéne reggel is fogat mosni? (este nem eszek meg semmi) vagy nem is kéne este fogat mosni?


3. Az elektromos fogkefe vagy a sima fogkefe a jobb?


4. Melyik fogkrém a leghatásosabb ami ha nem is nagyon fehéríti a fogakat de maximálisan megtisztítja és ápolja őket?


5. Fogorvoshoz megyek fogfúrásra és fogtömésre előtte szabad ennem?


2009. júl. 29. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

1.Szerintem érdemes.

2.Ha este mosol fogat,akkor is reggelre megtelik a szád kórokozókkal és amúgy a reggeli lehet MINDIG büdös.

3.Sima,és ez tapasztalat.

4.Colgate,Vademecum ezek jók nagyon.

5.Nem tanácsos előtte enni.

2009. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. A fogselyem arra jó, hogy ha pl epret eszel és belemegy a fogad közé a magja, akkor azt kiszedd onnan, de veszélyes nagyon mert simán elvághatod vele az ínnyed, plusz a rendes fogmosást nem pótolja, ergo tök felesleges sznob szokás szerintem.


2. Reggel azért kell fogat mosni mert egész éjjel csukva van a szád és a gyomrodból azért áramlanak felfele a nyelőcsöveden ilyen-olyan bacik és azok megtelepszenek a szájban.


3. Erre nm tudok sajnos válaszolni.


4. Tapasztalatom szerint teljesen mindegy, mindegyik ugyanúgy tisztít az amodenttől kezdve a márkás krémekig egyaránt.


5. Az én fogorvosomnál ha reggel megyek akkor éhgyomorra megyek, ha délután akkor meg csak könnyű gyümölcsöt eszek előtte, pl almát.

2009. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudásom és tapasztalataim alapján a válaszaim:

1. Érdemes használni a fogselymet, ha nem is minden alkalommal. Lassítja a fogkőképződést is.

2. Éjszaka is rakódik lepedék a fogaidra, amely egyrészt nem tesz jót nekik, másrészt a leheleten is megérződik. Végül is a csipát is kimosod a szemedből reggelente, nem?

3 - 4. Egyszer ezt a kérdést feltettem a fogorvosomnak, és azt mondta, hogy nem a fogkrémen meg a fogkefén múlik a dolog lényege, hanem a tisztítási technikán.

5. Ehetsz előtte nyugodtan, csak alaposan moss fogat utána, mielőtt elmész a dokihoz.

2009. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi az eddigi válaszokat :)
2009. júl. 29. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!