Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az első fogaimnál hátul van...

Az első fogaimnál hátul van egy lyuk a 2 fog találkozásánál. Eddig nem látszódott de most kicsit látszik és ez zavar mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés
Hiszen ha betömik (amit első fogaknál nem hallottam még) akkor is látszódik az elszíneződés nem? Minden étkezés után fogat mosok tehát elvileg nem szabadna jobban látszódnia az elszíneződésnek. Most kicsit megjelent egy másik fognál is ugyanez.
2009. júl. 29. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

tomesd be rogton, vagy tovabb nagyobbodik,

egyebkent meg nem ertem hogy hogyan latszik ha hatuljan van a luk


ha jo a fogorvosod (es van ra penzed), akkor a legjobb anyagot hasznalja, nem fog latszani semmi, szebb lesz mint uj koraban:D

2009. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen elszíneződés?

Egyébként nem ritka az első fogak tömése - főleg ott, ahol te írod -, minden esetben fényrekötő fehér tömést használnák, még SZTK-ban is. Tényleg menj fogorvoshoz, első fogaknál gyorsan elérheti az ideget a szuvasodás (még ha nem is látszik kívülről, hogy nagyobb lenne a lyuk), és akkor utána már csak gyökérkezelni lehet. Még ha elölről tömné, akkor sem látszódna, mivel nagyon sok árnyalatú tömőanyag létezik, minden fogszínhez van szinta azonos színű tömőanyag. :)


Egyébként pedig használj fogselymet, a továbbiakban ezzel elkerülheted a fogközök szuvasodást. :)

2009. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is tömték be elől, nem látszik, nem feltünő, senki nem is vizslatja, ugy ahogy te, hogy mennyire üt el a két fehér ( mert ugye fehér anyaggal tömi be )
2009. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is be van tömve az első két fogam között hátul, nem látszik belőle semmi! Minél előbb csináltasd meg!
2009. júl. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen!:) biztos nem vagyok egyedül de eléggé félek a fájdalomtól:(( meg van egy nagy lyuk egy hátsó fogamon azt már ki kell húzni de lehet hogy azt húzás közben összetöri a fogó:SS na mindegy mostmár rászánom magam mert nem akarok hiányt szenvedni semmiben emiatt..
2009. júl. 30. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!