Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Arcüreg megnyílást hogyan...

Arcüreg megnyílást hogyan kell ellenőrizni orrfújással?

Figyelt kérdés
Ha kihúzzák a felső fogat, állítólag nyitott szájjal kell az orrba fújni, de én ezt nem értem. Hogyan pontosan? Valaki csinált már ilyet? Van akinek megnyílt már az arcürege foghúzásnál? Annyira félek tőle.

2012. szept. 10. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Felső szemfog húzásánál szokták az orrot befogni és úgy fújni.Ellenőrzik hogy az arcüregbe kerülhet a levegő.Nekem csinálták már de nem volt rés az arcüregem fele.Ha megnyílna bár ritka akkor tamponálják antibiotikumot kapsz és ellenőrzik folyamatosan nem gyulladt e be az arcüreged ha jól tudom.
2012. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ka. Zoltán válasza:
100%

2 napja húzták a felső 7-es fogam, és megnyílt az arcüregem. Ellenőrizni úgy kell, hogy nyitott szájjal, befogott orral fújod a levegőt az orrodon ( az orron nem fog levegő jönni , mert azt befogtad), ha a kihúzott fogad helyen jön a levegő, akkor bizony megnyílt az arcüreg.Azt mondta a fogorvos, hogy a 6-7 es fogaknál fordul elő, de nem gyakori.Nekem volt a fog gyökerén egy elég nagy tályog.

Az ínyem összevarrta, most vigyázni kell nehogy megsértsem. Nem lehet emelni, orrot fújni kb 1-2 hétig, nehogy kinyíljon. Antibiotikumot kaptam, 1 hét múlva varratszedés.

2013. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, jobbulást kívánok, nem lehetett kellemes! Szerencsére én megúsztam, pedig négy fogamat húzták felül.
2013. febr. 9. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!