Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a torkom, pontosa...

Mitől fájhat a torkom, pontosabban a nyelvem tövénél?

Figyelt kérdés

Már három-négy napja folyamatosan fájdalmat érzek a torkomnál. Nem torokgyulladás, és nem is mandula. Az ujjammal ki tudom tapogatni, hogy a torkomon lenyúlva kissé, a nyelv mögött egészen lenn már már a torokban, nem is tudom hogy magyarázzam, tehát ha kívülről kellene leírnom a pozíciót, akkor azt mondanám, hogy az állkapocs csont sarkánál a nyak és a csont sarka közti résznél lenne a ha kívül lenne. Remélem nagyjából így el lehet képzelni hol van.

Ha kitapogatom a nyelv mögé nyúlva a torkomban, akkor a bal oldalon enyhén fodrozott nyálkahártyát érzek, kb olyan 2cm hosszan és fél vagy egy centi szélesen, valami ott vagy begyulladt vagy felsértette valami, keményebb étel nyeléskor vagy nem tudom. Szokott néha ilyen "lázkiütésnek" is nevezett seb keletkezni a számban, az ajkamon belül vagy oldalt az arcom oldalának vonalánál belül, de ez most más, nem látom ugyan mert ugye mélyen van, de más lehet, és nem akar elmúlni.

Glycosept-el próbáltam ecsetelni, ami ideiglenesen, fél órára meg is szünteti a fájdalmat, de aztán visszatér.


Mi lehet ez? Szerintetek mi okozza? Menjek el fogorvoshoz, háziorvoshoz, vagy rögtön fül-orr gégészetre, vagy mit tegyek? Másnak nem volt ilyesmi?


Köszi előre is!



2012. szept. 11. 20:40
 1/3 A kérdező kommentje:

Sikerült mégis kiderítenem mi ez....


Meg tudtam nézni tükörrel és erős lámpával. Mégis olyan "lázkiütés" , vagyis pontosabban nem így hívják, hülyeséget írtam. Ez a hivatalos nevén Afta, itt van egy kép róla, ilyen seb:

[link]


Mivel ezt már sajnos ismerem és tényleg évente párszor előfordul, az okát nem ismerem, de ha jól tudom az orvosok sem ismerik pontosan, így nem foglalkozom vele, ecsetelem még egy ideig és elmúlik, legalábbis más helyeken el szokott pár nap alatt.

Nagyon szerencsétlen helyen van, mert két foltot is láttam, egy picit a nyelv tövén és egy nagyobbat a torok falán, a torok és szájpadlás találkozásának szélén, vagy valahol azon a helyen.


Azért köszi ha valaki elolvasta és gondolkodott velem együtt.

2012. szept. 11. 20:59
 2/3 anonim ***** válasza:
:-)
2012. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

De cuki vagy :)

Sajnos az elmúlt napokban nekem is ilyen fájdalmam van, de nekem a nyirokcsomom is be vam gyulladva.

Nyelni nem nagyon tudok, fűszereset enni szintén nem. :(

Remelem tenyleg hamar elmúlik.

2016. nov. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!