Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik nagyőrlőm az oldalán...

Az egyik nagyőrlőm az oldalán volt betömve de pár éve kiesett a tömés és nem mentem el megcsináltatni. Azóta elég nagy lett a lyuk vagy 4-5 mm-es. Mindenképpen kihúzza az orvos?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan esetről hogy valakinek hiányzott a fél foga és kipótolták töméssel. Ha az enyémet kihúznák lehet hogy összetörne közben nem?:S mert mély is a lyuk. Remélem van lehetőség arra hogy ne kelljen húzni meg hogy nem fáj túlságosan mert rettegek a fájdalomtól.. Általánosban az sztk-ban szereztem pár tömést és mindig érzéstelenítő nélkül csinálták ezért vannak rossz emlékeim.
2009. júl. 30. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is ha húz, ha nem nem fog fájni, mert kapsz érzéstelenítőt. Sztk-ban nagy valószínűséggel kihúzzák, magánrendelőben megpróbálják megcsinálni. Nekem a két alsó hatos fogam volt ilyen, az egyiket magánrendelőben csináltam, betömte+gyökérkezelte, a másiknál sztk-ba mentem ott kihúzták
2009. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem ezt az SZTK-ban húzni fognak dolgot. Ez akkora hülyeség... Az SZTK fogorvosok örülnek, hogy betegük van. Márpedig egy gyökérkezelés négy ülés is lehet, nem egy. Az négyszeres pénzt jelent a dokinak a lehívásnál. Abszolút nem érdeke egy együléses foghúzás, ha a fog menthető. Én már voltam éjszakai ügyeleten is fogorvosnál, ahol elvileg "törvényszerű", hogy húznak, nekem mégis feltárt gyökérkezelésre, a fogdokim fejezte be...


Tehát ez annyira "általánosítás", hogy az SZTK-ban... nem rég voltam nem magánrendelésen és hátsó fogat nem amalgánnal tömött... Sőt, egy amalgánt ki is cserélt, mert már el volt használódva. Azt mondta, hogy majd szépen az összeset kicseréljük apránként. És egy forintomba sem került.

2009. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is hülyeségnek tartom ezt az SZTK-s riogatást. Én is az SZTK-ba járok, és olyan, de olyan szuper dokim van, hogy csak na... :D Ráadásul ingyen...

Azt meg itt senki nem tudja megmondani, hogy ki fogják-e húzni. De már úgyis mindegy. Elmész, és majd a doki megmondja, hogy menthető-e.

2009. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tuti megpróbálják megmenteni, akárhova is mész, de ha mégis húznák, és élő a fog, vagyis még nem volt gyökérkezelve, nem fog összetörni, ne aggódj. Húzás előtt az orvos letolja az ínyt a fog körül, hogy jobban hozzáférjen, jobban meg tudja fogni.
2009. júl. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem egy ennél sokkal-sokkal rosszabb fogam volt, eleve mészhiányosan jött világra, lekezelték, betömték, mer lyukas is volt, majkd ez a tömés kiesett, így éltem több évig, majd a fél fogam letört, csak a bal oldali lemeze volt meg, középen nemis fog volt már, hanem vmi puha vmi, és fekete...:D baromira fájt már, mindennap, már az aspirin sem hatott, ekkor elmenterm az sztk-ba, és még ezt is meg akarták menteni...:D csak csináltak utána röntgent, és látták h már a gyökere sem ép, ezért döntöttek a kihúzás mellett. és kihúzták. kaptam érzéstelenítőt, semmit nem éreztem, pedig véste, húzta, kalapálta, rángatta, ütögette, tök poén volt :D egy cseppet sem fájt. hamar be is gyógyult a seb. minden rendben ment. (nekemis hátsó fog volt.)
2009. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2009. júl. 31. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!