Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg fogfehérítő?

Tényleg fogfehérítő?

Figyelt kérdés

Youtube-on találtam egy videót, hogy az oxigénes vízet (hidrogén peroxid 3%) fogfehérítőként is lehet használni, ha azzal gargalizálsz naponta egyszer. Igaz ez?

Rákerestem google-ben is, néhány helyen azt írják hogy tényleg úgy van...



2012. szept. 19. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogfehérítésre használják, mivel erős oxidálószer. Viszont: Nem oxigénes víz, rokonvegyülete a víznek, de nem ugyanaz a kettő és a kémiában egy atomnyi különbség is soknak számít és máris teljesen más tulajdonságai lesznek az anyagnak.


És nem gargalizálni kell vele, mert akkor a torkodat marná. Öblögetni kell vele, mint a szájvízzel. Vannak akik szerint káros lehet a zománcra, de akik csinálták nem számoltak be ilyesmiről.

2012. szept. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem, akkor rosszul fordítottam. A tubusán így írja (csak románul), de mi oxigénes víznek nevezzük itthon. De elolvastam az apróbetüs részt, és ott hyrdogén peroxidot ír, szóval ez kell legyen az.

Ki fogom próbálni, aztán meglátjuk.

2012. szept. 19. 16:22
 3/3 anonim válasza:

humm... nem biztos, h oblogetnek barmifele hasonlo szerrel. inkabb olvasd el a szajrakot mi okozza. nem megijeszteni akarlak, de azert nem art korbejarni a temat. amugy en feheritem a fogam rendszeresen, fogorvostol veszem a feherito anyagot, amit USA-bol rendel. A fogsoromrol keszitett lenyomat alapjan van egy szilikon sinem, amibe az anyagot beleteszem, ovatosan csak a melyedesiebe, ahol a fogaim vannak, h az inyemmel se erintkezzen a szer. Nekem bevalt. szep feherek a fogaim... es igy is marad hosszu honapokra.

50 e Ft korul volt az anyag, amit 2-3 feheritesre tudsz felhasznalni...

2012. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!