Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csak fogszabályozóval lehetnén...

Csak fogszabályozóval lehetnének szép fogaim? Nincs erre egy más megoldás?

Figyelt kérdés
Már volt fogszabályzóm pár éve,de nem sokat segített..ráadásul most h nagyobb lettem,mégjobban idegesítenek az egymásra nőtt fogaim a jobb oldalon.Bal oldalon minden rendben velük..Nincs erre egy megoldás,hogy helyrehozzák őket?Nem igazán értek az ilyenekhez..jó lenne ha valaki tudna segíteni kiigazodni ebben,mert nagyon szeretnék már én is büszkén mosolyogni! :( (15/L)

2012. szept. 23. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:

De, ha lecsiszolják, gyökérkezelik az összeset és kapsz rá koronát...

Milyen fogszabályzód volt? Ha éjszakai, az valóban nem ér semmit, az állandó viszont rendbe hozza.

2012. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben a korban nem csinálnának körhidat,úgyhogy marad a fogszabályzás.
2012. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
állandó fogszabályzó kéne, tehát rögzített, nem a kivehettős szar :) jó lesz, majd meglátod :)
2012. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben.:( azthiszem akkor mégis marad az állandó fogszabi..
2012. szept. 25. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen fogszabályozód volt előtte? (Kivehető műanyag vagy rögzített fém?)Lehet, hogy csak a dokid volt béna/vagy szart bele az egészbe, sajnos van ilyen.


Látom 15 éves vagy...A bölcsességfogaid már kijöttek/jönnek kifelé? Mert amikor azok előbújnak, sok embernél előre torlódik miattuk a fogsor, lehet, hogy nálad is ez áll a háttérben...


Mindenképp kérj állandó fogszabit! Nekem volt kivehető 17 évesen, semmit nem ért. Most 25 vagyok és már lassan egy éve hordom az állandót, sajnos nekem is nagyon torlódottak voltak a fogaim (utáltam, hogy olyan). Már most gyönyörűen sorba vannak rendeződve a fogaim, ráadásul nagyon sok fogamat kezelni kellett, mert az egymásra torlódás miatt itt-ott kilyukadtak. Ha várom még pár évet, foghúzás lett volna belőle.


Én azt mondom, mindenképp kérj fém, állandó fogszabályozót, mert:

- most még szüleid kifizetik neked (a TB támogatja, 18 éves korod felett már neked kell százezreket kipengetned érte)

- 1-2 év alatt rendbe teszi a fogaidat

- egy csomó későbbi problémát megelőzöl vele (fogszuvasodás a torlódott helyeken)

- az ismerőseid irigykedni fognak, mert neked szép lesz a mosolyod, nekik meg nem :)))) (Tapasztalat.)



Ja és ha mész konzultációra, csinálni fognak majd röntgent és utána mindenképp kérdezz rá erre a bölcsességfogas dologra (pl. nézze meg a doki, hogy nem-e fekvő helyzetben van íny alatt az egyik).



Hajrá, megéri! ;)

2012. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod,sokat segített ! :) Nincsennek még bölcsességfogaim,de az orvoshoz elmegyek ezen a héten,és megkérdezem,hogy mit szólna egy állandó fogszabihoz..
2012. okt. 15. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!