Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Húgom fogai rosszak, mondjam...

Húgom fogai rosszak, mondjam el a szüleinknek?

Figyelt kérdés

Ma úgy adódott hogy el kellett vinnem a húgomat(14 éves) az orvoshoz, mert beteg, meg van fázva, bementem vele én is a rendelőbe, és mikor megnézte az orvos a torkát akkor mondta neki hogy nagyon rosszak a fogai és el kellene menni fogorvoshoz, innen tudtam meg én is. És tényleg az összes hátsó foga lyukas, fekete vagy le van törve. Azt mondta hogy csak elől szokott fogat mosni, mert ha hátul megmossa akkor fáj neki. Megkért hogy ne mondjam el anyuéknak, mert nem akar fogorvoshoz menni. Mit csináljak?

Ha elmondom akkor a húgom utál meg, ha nem és esetleg később kiderül akkor meg én leszek a hibás hogy nem mondtam el. Ti mit tennétek?


2012. szept. 24. 13:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám. Persze az is gáz, ha 14 évesen így viselkedik valaki + a szülők is...
2012. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hogy viselkedik? Meg a szülők hogy jönnek ide? Nem egészen értem mi a gáz.
2012. szept. 24. 14:05
 3/20 anonim ***** válasza:

mindenképp elmondanám, és ha kellene, én magam szíjaznám a fogorvosi székbe, míg rendbe nem hozzák

14 évesen ez nagyon gáz

próbáld meg megmagyarázni neki, hogy az igénytelensége milyen kellemetlen következményekkel fog járni a későbbiekben

remélem egyéb téren nincsenek problémái a higiéniával

bár én gyanakodnék erre is...

2012. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Beszéld emg a húgoddal, majd szóljatok a szüleiteknek.

De ne a húgod mögött tedd ezt meg.


Még most jó eséllyel menthetők a fogai, de ha vártok egy-két évet, biztos, hogy nem ússza meg húzás nélkül, főleg, ha letört fogai is vannak.

Amúgy ha sikerül rávenni a húgod, hogy csináljon képet a fogairól, majd elkülditek nekem, szívesen megírom, hogy mire számíthat.

Úgy könnyebb belevágni a dologba.

2012. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Gáz:

- A húgod igénytelensége és könyörgése, hogy ne mondd el a szüleidnek, hogy ne kelljen elmenni fogorvoshoz. 6 évesen még oké, de nem 14.

- A szüleid érdektelensége, fogalmuk sincs, hogy a húgodnak lehet jópár fogát ki kell húzni, mert szétrohadt a szájában. Egyéb betegségeiről tudnak egyáltalán? (amennyiben van)

2012. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó és a többiek: 14 évesen nem a gyerek tehet arról, hogy a fogai hogy néznek ki.

Persze ilyen életkorban szoktak "rácsodálkozni" arra, hogy hogy milyen állapotok vannak a szájukban, de nem mindenkinek megy az egyik napról a másikra az a dolog, hogy elmenjen fogorvoshoz.


Ha szüleitek rendszeresen elvittek volna titeket, akkor most nem szorongana a ráváró kezelés miatt.

Valószínűleg a húgod is tudja, hogy nagyon nem oké az, ami a szájában van, de mivel nincs tapasztalata a fogorvossal kapcsolatban, nyilván fél tőle.

2012. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Szóval tisztázni kellene, hogy "csak" a félelem miatt nem akar-e fogorvoshoz menni, mert ha igen, akkor szépen-lassan meg lehet vele beszélni a dolgot.
2012. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A 4. válaszoló is én voltam, azt a válaszomat elfelejtettétek lepontozni. :D
2012. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kéne mondani a hugodnak hogy majd pár év mulva megbánná h nem met el fogorvoshoz mert a pasik sem igazán szeretik a fogatlan lányokat,ill majd ha munkát keres akkor is a hátránya lesz csak belőle mert nem esztétikus ahogy kinéz,lehet interneten példákat nézegetni!
2012. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Fél a fogorvostól azért nem megy. Képet majd lehet tudok csinálni, akkor elküldöm.

Amikor nekem volt rossz fogam az úgy működött hogy szóltam a szüleimnek és valamelyik elvitt, nem tudom húgom miért titkolta el. De egyébként nem szoktunk egymás szájában nézelődni, szóval nem tudhatnak róla. Elől nem látszik semmi, egészségesek és fehérek a fogai, nem lehet látni hogy hátul rosszak.

Köszönöm a válaszokat, beszélni fogok vele.

2012. szept. 24. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!