Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van rá esély, hogy ne kelljen...

Van rá esély, hogy ne kelljen bölcsességfogat kiműteni?

Figyelt kérdés

Voltam röntgenen és én is látom hogy a két alsó bölcsességfogam eléggé rááll az előtte lévőkre (még nem nőttek ki) pár hónapja vették le a fogszabályzómat és ugye ha ez elkezd nőni akkor torzíthatja.

Lehet, hogy elég hülye felvetésem van, de én eléggé apukámra hasonlítok és neki negyven évesen se nőttek ki a bölcsességfogai. Arra gondolok, lehet, hogy neki is ráállnak, úgy mint nekem, és hogy van-e rá esélyem, hogy nekem se fog kinőni? vagy ha van mennyi? vagy erre nincs garancia?

gondoltam rá, hogy megkérem csináltasson ő is egy röntgent, de előtte azért rákérdezek

előre is köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 25. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdésekben az esélylatolgatásnak semmi értelme. Semilyen felmérés nincs arról, hogy hány % esély van a bölcsességfog kinövésére abban az esetben, ha pl az apának nem nőtt ki, vagy ilyesmi. Az élet nem így működik. Bizonyára van valami esély, hogy nem nő ki, és ez az esély valahl 1% és 99% között van. Ezzel nem vagy kisegítve.

Egy volt kolléganőmnek 60 éves kora után jöttek ki a bölcsességfogai, például.

2012. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én voltam szájsebészeten, szintén fogszabályzás után, nagyjából a szitu ugyanaz volt. Az alsó bölcsességfogak eltorzították volna a fogsoromat. Amúgy a beavatkozás nem nagy cucc. Annyi érzéstelenítőt kapsz, hogy meg se érzed, utána meg pár napon belül túl leszel az egészen. Egy-két kontrollra még visszajársz, aztán vége. Nincs több probléma vele.
2012. okt. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!