Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogorvos azt mondta,...

Ha a fogorvos azt mondta, hogy nincs lyukas, szuvas illetve rossz fogam, az mennyire biztos?

Figyelt kérdés

Nem sokáig vizsgált, kb. egy perc sem volt, azt mondta, hogy nincs lyukas fogam, de vissza kell majd menni fogkőlevételre.

Félek, hogy akkor talál majd lyukas/szuvas fogat, ha visszamegyek. Mennyire kell ezen aggódnom? Ha azt mondta, hogy nincs rossz fogam, akkor nincs, vagy lehet, hogy fog találni valamit?


Jó lenne, ha már megnyugodhatnék, mivel nagyon félek a fogászati kezelésektől.

Annyira félek, hogy nem volt bátorságom ahhoz sem, hogy a fogköveim ma levegyék.


Ja, a fogkőlevétel mennyire fog fájni? Az biztos, hogy lesz.



2012. okt. 3. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nem vak akkorigen
2012. okt. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bár lehet jobb lenne nem görcsölni rajta, inkább nyugodt lenni erre a pár napra (ha már azt mondták, hogy nincs baj, mert mondhatták volna azt is, hogy több fogam lyukas).


Bocsi, de orvos/fogorvosfóbiám van. Ez előtt két héttel nem engedtem a fülorrgégésznek, hogy belenyúljon a fülpucolóval, így a gyerekeknek való fújóval tisztították ki a fülemet mosás után. Meg a vérvételnél is rendszeresen le kell feküdnöm, mert rosszul leszek. Még mindig rosszul vagyok attól, hogy orvosnál voltam ma.

2012. okt. 3. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy nincs lyukas fogad. Ez a szakmája, meg tudja állapítani. Egyébként én is rettegek a fogorvostól, de pont most szántam rá magam, hogy elmenjek fogkő-eltávolításra. No para.
2012. okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De jó neked :'D


Ha lenne, azt te is látnád. Mellesleg egy év minimum, ha nem is vennéd észre, hogy bármi bajt okozna, akkor sem oylat, amit egy töméssel nem lehetne még megoldani (általában.... ez lehet 10 hónap vagy 6 év is lyukasan, míg még mindig tömhető).


Fogj egy kis tükröt. Állja egy nagy elé, nézd meg fenn a fogaidat. Lenn meg látod te is.

2012. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos benne,akkor csináltass legközelebb panoráma röntgent,azon olyan is látszódhat,ami kívülről nem.A fogkőeltávolítás elvileg nem fáj,ha nem barbár doki csinálja vagy nem nagyon gyulladt az íny.Egyébként mi ez a rettegés,soha nem volt még tömés/fogkőeltávolítás?
2012. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Állítólag tömött az egyik fogam, anyu és a fogorvos szerint is egy amalgán tömésem van. De én egyáltalán nem emlékszem, hogy tömték volna a fogamat, bárhogy is próbálom felidézni, nem emlékszem rá.

Egyébként tényleg pontosan úgy néz ki az a fogam, mint anyu tömött foga.


Viszont valószínűleg vannak visszaemlékezési problémáim, bár erről csak én tudok. Volt, hogy előző napi dologra nem emlékeztem vissza, pontosabban arra, hogy munkát kerestem, és elmentem hazulról. Lehet erről is érdemes lenne feltennem egy külön kérdést.


Tehát nem kizárt, hogy valóban tömött a fogam.

2012. okt. 3. 20:19
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Ezek szerint neked sokkal komolyabb problémáid vannak.
2012. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem volt már olyan, hogy az első fogsoromon hátul egész az ínyemnél volt egy iszonyúan pici lyuk, amit nem vett észre, csak amikor már elkezdett egy kicsit fájni, és szóltam neki, és csinált róla röntgent, akkor lett meg. A fogkőlevétel egyáltalán nem fáj.

Régebben én is féltem a fogorvostól, de aztán átmentem egy másik, tuti dokihoz, tőle mindig kapok érzéstelenítőt, és még azt is úgy adja be, hogy nem is érzem. :)

2012. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!