Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akik rettegtek a fogorvosi...

Akik rettegtek a fogorvosi kezeléstől, végül találtak olyan fogorvost, aki miatt ez elmúlt ez a rossz érzés?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 09:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem. Évekig fogorvos közelébe se mentem, közben a családnak lett egy fogorvosa, agyondicsérték. Mindenki ilyen parás volt, de mára már szívesen járnak hozzá. Hát összeszedtem a bátorságom és elmentem én is. Öt perc után leájultam a székről. Pedig előtte mondtam a dokinak, hogy ne adjon szurit, mert attól félek, inkább fájjon egy kicsit. Úgy tudott elkezdeni rajtam dolgozni, hogy előtte felpofozott :D

Aztán elmentem egy másik fogorvoshoz is, ott nem ájultam el, de majdnem. Mondta, hogy két fogam mielőbb ki kéne húzni. De nem bírom rászánni magam :(


Viszont a családban mindenki másnak elmúlt a fogorvosnál a rettegése. Szóval lehet, hogy csak én vagyok ilyen problémás.

2012. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Igen. Én kedves magándokikhoz járok évek óta, most egy kifejezetten jót találtam, de az előzőknél is jól meg voltam.


Én inkább úgy állok hozzá, hogy jaj tök jó, mindenki velem foglalkozik, milyen gondosan, ízesített zselét kapok injekció előtt, hogy az se fájjon, mindent megkérdeznek, felhívnak, ha csúszik az időpont, szóval körbeugrálnak, nagyon kedvesek! Én sem szerettem régen, de aztán erről az oldalról kezdtem nézni és tényleg tök jó. meg az előző dokimnál azt szerettem, hogy még a kesztyűn át is lehetett érezni, hogy milyen meleg a keze az arcomon. :)


Nyilván egy olyan helyen, ahol úgy bánnak veled, hogy érzed ez akár a szádba is szarna, ilyenekre nem tudsz gondolni. :(

2012. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Sajnos a félelem megmaradt, de előtte beveszek egy Xanaxot, így elviselhető.
2012. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tegnap el kellett volna mennem, de az utolsó fél órában annyira beparáztam, hogy megint nem voltam rá képes, igaz most nem is küzdök akkora fájdalommal, mint a múltkor. Azért a fájdalom elhajt. De most be kéne fejezni a gyökértömést, és egyszerűen rettegek, húzom- halasztom már hetek óta. Agyilag tudom, hogy nem vészes a dolog, de mégis megszáll ez az érzés és mindent ural. Nagyon rossz.. :(
2012. febr. 15. 11:02
 5/19 anonim ***** válasza:

szia!


Én régen nagyon féltem, mert gyerekkoromban egyszer lefogtak, és ez rossz élményként maradt meg.(ezt értsd úgy, hogy egész gyerekkoromban, 27 éves koromig nem is mentem fogorvoshoz!)

Viszont pár éve balesetem volt, és kitört a fogam. Így muszáj voltam menni. Szerencsére találtam egy megértő, aranyos kedves dokit Nyíregyházán, és ő segített, hogy leküzdjem ezt a félelmet. Nagyon sokáig jártam hozzá, mert szabályzó is kellett, gyökérkivésés, korona híddal stb. Úgyhogy én úgy érzem, ha valami probléma lesz a fogammal, be fogok Nyíregyházára menni ahhoz a dokihoz :))

2012. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
azt hozzáteszem, hogy nem is volt szükségem dokira szerencsére eddig :))
2012. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem is sikerült.
2012. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor keresgélek, és talán én is rátalálok a dokira, aki elűzi ezt a beteges félelmemet, amit megmagyarázni sem tudok. Tegnap már szabályos halálfélelem lett úrrá rajtam, kezdtem betegnek érezni magam, mintha influenzás lennék, végül is ez tette fel az i-re a pontot, és otthon maradtam. Este már kutya bajom se volt persze. Mindenesetre aggasztó.

Lehet, hogy csak a konkrét orvos zavar, majd kiderül...

2012. febr. 15. 14:20
 9/19 anonim ***** válasza:
nekem is sikerült :)
2012. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen. Ugyanazt, akinél korábban féltem. Jársz hozzá 10-20 évig, és teljesen elmúlik a félelem.
2012. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!