Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valószínű ki kell ölni az...

Valószínű ki kell ölni az ideget a fogamból,2x csinálták mér és azt hittem belehalok a fájdalomba. Van valami más mód, fogpótlás kell majd mert fele hiányzik a fogamnak?

Figyelt kérdés
Idegölő mérget tettek a fogamba, 2x csinálták már ezt és mindkét alkalommal iszonyat fájt a fogam, és az a baj, hogy aludni sem, nyitva, csukva tartani a szám stb, semmit sem birok tőle, lóadaggal begyógyszerezve sem, másnap pedig vár a reggeltől estig tartó munka, így pihennem kell..szabadnap nem lehet. Nem lehet azonnal, érzéstelenítés mellett kivenni az ideget, vagy bármi, csak mlg egyszer nem kelljen azt a gyógyszert a számba tenni.. :(. 2 ilyen fogam is van sajnos.. :(
2012. okt. 5. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy fogamat nekem is kellett gyökérkezelni, de nekem nem fájt egyáltalán. Utána egy kicsit sajgott az állkapcsom azon a részen, de nem volt vészes, pár óra alatt megszűnt, tudtam tőle aludni is, gyógyszert sem kellett bevennem. Másnap reggelre meg már semmi bajom nem volt.

Lehet, hogy a doki ügyességétől is függ, ezt nem tudom.

2012. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohh, az jó lenne ha nem fájna úgy :). Ezért halogatom a fogorvost, fóbiám van tőle pedig azelőtt semmi bajom nem volt vele. Neked is tettek bele idegölő gyógyszert?
2012. okt. 5. 22:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem gyökérkezelésről van szó. Az ideget már az első alkalommal kivették a gyökércsatornából és most gyulladáscsökkentő csíkot (ideiglenes tömést) tettek be. A fájdalmat a gyökér csúcsánál (nem a gyökérben) lévő idegek érzékelik, mivel ott van a gyulladás vagy tályog. Esetleg azt tudom ajánlani (és ha a fogorvos is mondta), hogy magad vedd ki az ideiglenes tömést és így ha van gennyes váladék, akkor ki tud ürülni és kevésbé lesz fájdalmas. Írt fel neked Dalacint vagy valamilyen más antibiotikumot? Mert ez is segíthet a gyors gyógyulásban, ezen kívül csak fájdalomcsillapítókat tudok ajánlani: cataflam.
2012. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ideget nem vették még ki, és ettől a részétől félek.. mert ahhoz, hogy ki tudja venni, először meg kell ölni. Ehhez- az ideg megöléséhez- valami olyan szert (mérget) tesz bele, amitől az az irdatlan nagy fájdalom. A doki mondta, hogy fog fájni meglehet, szóval szólni szólt, csak nem tudtam, hogy ennyire. Első alkalommal nem tudtam, hogy ez normális, így felhívtam reggel, azt mondta, hogy szokványos az ilyen szintű fájdalom.
2012. okt. 5. 22:39
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az ideget nem vették még ki, és ettől a részétől félek.. mert ahhoz, hogy ki tudja venni, először meg kell ölni." - ezt komolyan az orvos mondta?

Ha jól értem azt írtad, hogy a fájdalom folyamatos és nem csak hidegre-melegre, édes vagy sós ízre jelentkezik? Az utóbbi esetben a fogbél (ideg) még menthető, és nem kell kivenni, csak kell rá egy speciális tömés.

Az inger nélküli fájdalom (nem csak hideg-melegre) viszont már az ideg elhalását jelzi, azaz a fogbél menthetetlen és azonnal ki kell venni, különben csak további károsodást fog okozni. Ilyenkor kell a gyökérkezelés, aminek az első lépése röviden a gyulladásban lévő idegszövet kiszedése, aminek a helyére gyógyszeres csík kerül. Egyszerűen nincs értelme megvárni, míg a fogbél véglegesen elhal, mert ahogy írtam ilyekor már menthetetlen. Most durva dolgot mondok, de szerintem keress egy másik fogorvost, vagy alaposan kérdezd ki a mostanit, mert ez így szerintem nincs rendben, hogy ennyire fáj és az ideg még mindig bent van.

2012. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!