Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy korona felhelyezéshez...

Egy korona felhelyezéshez hány alkalommal kell ellátogatni a fogorvoshoz? A korona feltétele milyen előkészítő kezelésekkel jár?

Figyelt kérdés
A fog nem egészséges( jobb alsó 6-os ), amalgám tömés van benne már több, mint 10 éve. A fog tömés körüli része elkezdett elszíneződni, majd bal oldalának nagy része (kb 60%-a) letöredezett . Lehet még rá koronát tenni egyáltalán? Én megpróbálnám ha értenék hozzá :D Olvastam, hogy az íny feletti részen 3 milliméter fogszövetnek kell lennie.. ez nem mindenhol van meg (bár nem mértem le). Köszi a válaszokat :)
2009. aug. 5. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy korona kell. Lehet, hogy csapok segítségével fel lehet építeni, vagy esetleg ki tudja, töméssel is lehet pótolni. Nekem az egyik fogam 60%-a hiányzott, és sima töméssel korrigálta.

SZTK-ban vagy magándokinál akarod csinálni?

2009. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Magándokinál szeretném, mert ilyen körzeti rendeléseken mindig úgy érzem magam, mintha visszacsöppennék a 80-as évekbe(a körülményekre gondolok, bár a doki haja is erre utal :D ). Amúgy a csapokról mindig az jut eszembe hogy belecsavarnak valamit az állkapocscsontomba. Ez mennyire ökörség? Mellesleg köszönöm hogy írtál :)
2009. aug. 5. 12:17
 3/15 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mi az a csap, csak nagymamámnak ezt csinálták:D Amúgy szerintem magándoki először megpróbálja megmenteni a fogad, mint mondtam lehet sima töméssel + gyökérkezeléssel. Koronát csak legvégső esetben kapsz.
2009. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sütemény :)

Köszi a választ

2009. aug. 5. 13:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Nincs mit:) Majd írj, hogy mit csinált.. kíváncsi vagyok , hogy jól jósoltam-e:D
2009. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Okés, amint lesz fejlemény, írok :)
2009. aug. 5. 13:50
 7/15 anonim ***** válasza:

Amúgy megkérdezhetem hány éves vagy? Mert ha idősebb akkor szerintem próbáld meg a koronát előnybe részesíteni, mert az tartani fog. Igaz, sajnos az sokkal drágább.

-előző voltam-

2009. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

23 vagyok (sört akartam bontani a fogammal egy bulin)

Már akkor is örülök, ha húzás nélkül megúszom :)

2009. aug. 5. 14:12
 9/15 anonim ***** válasza:

Na...tipikus:)

Nem akarlak elszomorítani, de a húzás is benne van a dologban, de egy magándoki szerintem megpróbálja menteni. Ha gondolod anyukámat megkérdezhetem, hogy mi a valószínű ha hazajött este, mert ő fogorvos:)

2009. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Volt már más gond is a fogammal, a doki azt mondta erre, hogy hozott már rendbe vadabb dolgot is :)

Azért megkérdezheted, de úgy is látnia kellene ahhoz, hogy véleményt mondjon. Viszont az érdekelne hogy hány kezelés szokott lenni, míg feldob egy koronát. ( gondolom az előző tömést kiszedi, esetleg gyökérkezel, lecsiszol, harapás mintát vesz stb. )

2009. aug. 5. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!