Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen fogat hogyan tudnak...

Ilyen fogat hogyan tudnak kihúzni?

Figyelt kérdés
Elsőre megrángatta, nem jött ki, azóta pedig iszonyat érzékeny, másodjára már kiugrottam a székből azért nem bírta kihúzni, adott gyógyszert (Dalacin 300) hogy ettől majd rendben lesz, de semmi változás 1 hét után sem. Így hiába is megyek vissza, nem bírja majd kihúzni, ha hozzáér kiugrok a székből annyira érzékeny. Mit lehet ezzel tenni? Soha az életbe nem bírja kihúzni?

2012. okt. 12. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:

szájsebészet...

Ott profik vannak, akik kiveszik...

2012. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Francesco92 válasza:

vagy próbáld meg hogy előtte kiütöd magad...mármint beveszel vagy két fájdalom csillapitot + nyugtató..aztán ki fog jönni...



nekem az első fogam 3 nyugtató után húzták ki,igaz lábon nem tudtam haza menni de kibirtam aztán egy napig aludtam...


vagy ahogy az előző mondja akkor szájsebészet

2012. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem tudja kihúzni???

Azonnal keress másik orvost! Meg létezik érzéstelenítő is, nem kaptál? Anélkül nem vállalnék foghúzást. Valami elmebeteg lehet a fogorvosod!

2012. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kaptam érzéstelenítőt, a fél pofámat nem is éreztem, de a fogamat igen, amit ki kéne húznia... ezért nem értem, hogy fogja ezt bárki is kihúzni. Szájsebésznél még sose voltam, de félek hogy ott is ugyanúgy kiugrok majd a székből annyira fáj.
2012. okt. 12. 16:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ott biztos ki tudják. Ott műtéteket csinálnak, ezért gondolom, és abból se érezni semmit.
2012. okt. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy normális fogorvoshoz kihuzatni, Dalacin leviszi majd a gyulladást és akkor jobban elzsibbad és nem érzed a húzást.
2012. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt szedtem foghúzás előtt 5 napig,mert be volt gyulladva a bölcsességfogam.Utána kaptam egy erős érzéstelenítőt,nem lidocaint és úgy kivéste,hogy nem is fájt.(le volt törve a bölcsességfogam,mert az sztk-s dokink úgy szétfúrta,hogy megettem fele fogam a pizzával,amikor letört)

A Dalacin is nagyon jó.Írass fel Cataflamot is melléje a házidokiddal,de ne a cseppet,hanem a bogyót!

Utána menj el másik fogorvoshoz.

Melyik megyében laksz?Én tudok egy maszekot Komárom-E. megyében,aki 2000-ért úgy kiszedi,hogy észre sem veszed.

2012. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Menj el szájsebészetre. Ott kiszedik, biztosan. Nekem két gyulladt, ripityomra tört fogat kaptak ki, mint a szél. (nem fogorvos törte el, én voltam a bűnös :D)


Kaptam egy szép adag érzéstelenítőt, azután sorra kerültem, bementem a dokihoz. Leültetett, kedves volt, benyúlt a fogóval, állított rajta kicsit, szólt a nővérnek, hogy tartsa a fejemet, két mozdulat jobbra, kettő balra - mire észbe kaptam, hogy ez állatira fáj, addigra már ki is dobta a fogat :D


Az egész művelet négy percet vett igénybe (akkor indítottam a stoppert, amikor beléptem az ajtón) - és ebből vagy hármat ájultan töltöttem :)


A körzeti doki nekem se tudta kihúzni a fogat, pedig háromszor is adott érzéstelenítőt. De mondjuk ő mondta, hogy nem is mer erősen ráfogni, mert fél, hogy beletörik. Szájsebészeten meg nincs ilyen gond, mert ha el is töri, akkor ott kapásból ki is tudják műteni.


Nem lesz egy élmény, nem azt mondom (milyen fogorvosi téma az?) de viszont nagyon gyors lesz :)

2012. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!