Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyugtató szedése fogorvos előtt?

Nyugtató szedése fogorvos előtt?

Figyelt kérdés
Több beavatkozás is vár rám a következő időszakban (bölcsességfog húzás, gyökérkezelés), de betegesen félek a fogorvostól, egy sima töméstől is rettegtem korábban, nem tudom, hogy vészelem majd át a kezeléseket. Van-e esetleg olyan nyugtató (főleg természetesre gondoltam), aminek a beszedése segíthet előtte? Kinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszönöm!
2012. okt. 12. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják nem ajánlatos bevenni semmit, mert az érzéstelenítőnek is van valamennyi nyugtató hatása és nem lenne jó, ha kiütnéd magad a székben, elájulnál stb.

Én is rettegek mindig, volt mostanában bölcsességfog műtét, gyökérkezelés stb, de amikor már bent ülök a székben és nekilátnak, elmúlik a félelem.

2012. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát elájulni nem lenne jó, de szívesen kiütném magam... :) Viccet félretéve, nem is erős nyugtatóra, vagy gyógyszerre gondoltam, inkább valami természetes nyugtatóra, ami nem lenne hatással az érzéstelenítőre, csak a hangulatomra.
2012. okt. 12. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem épp ma volt életem első gyökérkezelése, fogorvos előtt bevettem egy algoflexet mert jön a bölcsességfogam is és fáj , adott a doki injekciós érzéstelenítőt és egyáltalán nem fájt a gyökérkezelés pedig én bevagyok szarva nagyon a fogorvostól és a tűtől is. Nekem az egész gyökérkezelésben az volt a legfájdalmasabb, h kb 45 percig nagyra volt nyitva a szám és elzsibbadt az állkapcsom :D szal egyáltalán nem volt veszélyes, nem kell tőle félni


mondjuk magán fogorvosnál voltam, nemtom te milyenhez mész

2012. okt. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Magánhoz megyek én is, és dicsérte nagyon a barátnőm, de nekem olyan mértékű a félelmem, hogy a nyugalomhoz ez nem elég...

De az jó, hogy a gyökérkezeléssel kapcsolatban vannak ilyen pozitív tapasztalatok. :)

2012. okt. 13. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!