Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki hogy 13 évesen cisztás a...

Ciki hogy 13 évesen cisztás a fogam és e kell félnem tőle?

Figyelt kérdés
Hát az van hogy a metszőfogtól jobra az első fogam cisztás de még nincs minden veszve mert lehet lemegy mert ugye a ciszta egy gennyhólyag és még lemehet.De én ugy félek hogy netán ki kell műteni mert a fogorvosom ijesztgetett hogy van akinek mogyoró méretűre nőtt a ciszta és én ugy félekkk :[ anyukám olvasgatoot kicsit és gyerekeknél lemegy hamar mert a szervezetem jól reagál de akkoris félek amuugy nemfáj nemérzem ugyanolyan mint szokott lenni most amugy ki van furva teljesen a fogam a győkeréig majd 1 hét mulva megyek és akkor tudom meg kell e műteni vagy sem .. Létszi ha kellesz akkor ne nyersen fogalmazzátok meg xD nyugtató szavakat is elvárok :D
2012. okt. 13. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
mitől lenne "ciki"? Hát nem te tehetsz róla! Nyugi, nővéremnek is volt, és.... Kivágták neki...X'D De abba sem kell belehalni :P
2012. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kőszi xDD túlélni túlélném de akkoris ><
2012. okt. 13. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ciki, nagyon sok embernek volt már a fogában ciszta és ez nem mindig függ össze a szájhigiénával (fogmosás).

Azt nem tudom megmondani, hogy mekkora esélye van a műtétnek, de ha mégis sor kerülne rá, akkor sem kell megijedned. Maximum 20-30 perces egy ilyen beavatkozás (ez függ a dokitól is) és 100%-osan érzéstelenítve csinálják. Tehát a kezelés alatt semmit sem fogsz érezni, ami nem csak neked jó, hanem az orvos is sokkal kényelmeseben és gyorsabban végezheti a munkáját. Amúgy a műtét szó egy kicsit erős kifejezés erre a kezelésre, mert elég rövid ideig tart (van, aki 15 perc alatt is befejezi - ebből 5 perc a zsibbadás).

Ha már cisztád van, a góckutatás mindenképpen szükséges - erről ne feledkezz meg és erről a háziorvost is tájékoztatni kell. (Góckutatás: röntgenfelvételekkel átvizsgálják az egész testet góc után kutatva)

2012. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kőszőnőm szépen a nyugtató válaszod ez jól esett :D már nem félek annyira mert belehalni nem lehet :] :D remélem X,D
2012. okt. 14. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!