Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfoggal kinek mi a...

Bölcsességfoggal kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Hány évesek voltatok mikor kinőtt, mennyi idő alatt jött ki? Mindegyik megvan? Mennyire fájt, kellett hozzá orvos?

2012. okt. 14. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20 vagyok és most nő, mindkét oldalon , alul és felül. Napközben nem fáj, de éjjel elkezd nagyon fájni és fájdalomcsillapító nélkül nem tudok elaludni. Ez megy már 3 hónapja
2012. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Antimod ***** válasza:

20 voltam, és a két alsót ki kellett húzni, mert rátorlódtak az előtte lévő fogakra. Nekem is éjjel fájt, fájdalomcsillapítózni kellett, de ami rosszabb, begyulladt tőle a nyálkahártya, az az igazán rossz.

Lehet, hogy egy ránézést megérne, mert ha nincs neki hely az állkapcsodban, úgyis ki kell vetetni, és csak feleslegesen szenvedsz hosszabb ideig. Maga a műtét egyébként nem veszélyes, csak a gyógyulás lassú egy kicsit.

2012. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20 vagyok, nemsokára 21. nekem vagy nem nő, vagy nem tudom, de nem fáj, szerintem nekem nem nőttki :D
2012. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
utolsó ha megszámolod kiderül hogy kinött-e. Ha 32 van igen ha kevesebb nem.
2012. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28. de felül mintha kezdene az egyik oldalon vmi kibújni :) illetve alul azzal átellenben is érzek egy kis kidudorodást :) soha se fájt
2012. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Van, akinek sosem jön ki és nincs is baja vele, nekem se jött ki 26 éves koromban sem, a röntgenen látszik is, ha begyullad meg rendetlenkedik feltárásból kell kiszedni, de pl. faternak is 50 éves korában jött ki valamikor mikor az egyik mellette lévőt ki kellett húzni és lett neki helye.
2012. okt. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

21 vagyok, 3 bölcsességfogam már kinőtt, most próbálkozik az utolsó, jobb felső

nem nagyon fájt, 1-2 napra emlékszem mikor kicsit idegesített, ha rágtam rajta jobb volt

viszont hogy helyet csináljanak maguknak, összetolták a többit kicsit, így semmi értelme nem volt, hogy régen volt fogszabályzóm :/

2012. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bensdorp ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, mint az utolsó. Most 22 vagyok, 20 évesen kinőtt az egyik (jó lassan, kb. 1 év alatt, de fájdalommentesen, csak néha zavart picit), a második pedig bizonyára most indult meg, mivel nagyon elkezdtek torlódni a fogaim elöl, amiket 15 évesen keservesen beszabályoztattam. A fogorvosom azt mondja, ki kell műteni mindet, mert nem fognak elférni, utána pedig újraszabályozás.


A páromnak 19 évesen vették ki mindet, a legjobb barátomnak pedig 21 évesen, mivel mindkettejüknek komoly gyulladásokat okoztak.

2012. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kyrk válasza:

Nekem kinőtt mind a 4 bölcsességfogam de nem rendesen. Nincs egyik sem ín alatt, de össze vissza állnak. És a fogaim elöl torlódva vannak. Most 29 vagyok és arra gondoltam, hogy elmennek fogszabályozásra. Ehhez ki kell vetetni a bölcsességfogakat amúgy is. Illetve nemrég az egyik elkezdett fájni, de szerencsére abbamaradt. Az egyik mögé állandóan beszorulnak az ételdarabok ami meglehetősen zavaró és nem higiénikus. Emiatt elhatároztam, hogy kihuzatom őket.


Jelenleg már csak 1 van bent, a másik 3 helye épp gyógyul. 3-at húztak egyszerre (sima húzás nem operáció) és csak 1 fáj. Pont az ami nehezen jött.


A húzás maga nálam nem volt problémás. Inkább a gyógyulás része ami fájdalmasabb. Ez olyan fájdalom ami inkább levertté tesz, rosszkedvűvé és fáradttá. Néha jobban fáj, de nem vészes. Illetve a duzzanat ami még zavaró. Összegezve nem az a fájdalom amitől üvölt az ember, inkább az a fájdalom amitől az ember inkább fekszik az ágyban és csak néz maga elé. Egy fájdalomcsillapító elég sokat segít. Nemcsak a fájdalmon, hanem az ember kedvén is.

2012. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem kinőtt mind a 4 és egészséges mind. Nem kellett kihúzni normálisan áll. Fájni csak akkor fájt amikor nőtt és rágtam alap helyzetben nem.
2012. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!