Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek volt már bölcsességfog-...

Akinek volt már bölcsességfog-eltávolítása, leírná a menetét?

Figyelt kérdés

Minden egyes mozzanatra kíváncsi vagyok, onnantól kezdve, hogy beültetek a székbe. Érzéstelenítés, eszközök, fájdalom, vérzés, rosszullét? Konkrétan mit éreztetek? Meddig tartott a műtét? Milyen volt utána? Meddig fájt, meddig nem bírtatok enni? Mit lehet ilyenkor enni egyáltalán? Meddig lábadoztatok utána? A varratszedés hogy történt, fájt?


Kérlek, válaszoljatok, nagyon félek a dologtól, még soha semmilyen komolyabb fogászati kezelésem nem volt. Köszönöm előre is!


2012. okt. 17. 00:06
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem volt és így zajlott: Beadta a doki az érzéstelenítőt, aztán a biztonság kedvéért még egyet adott, aztán várt pár percet hogy teljesen elzsibbadjon. Ezután szikével felvágták, de egyáltalán nem éreztem. Utána fúróval apró darabokban szedték ki, és elég sokáig tartott. Utána ha már teljesen eltávolította, összevarták.

Utána írt fel antibiotikumot, augmentint, meg flector granulátum fájdalomcsillapítót, meg Corsodil oldattal kellett öblögetnem, meg kiírtak táppénzre.

Az arcom azon az oldalt fel volt dagadva min 1 hétig.

Inni kell a fájdalomcsillapítót, mert ha kimegy a hatása nagyon fáj.

Azt hiszem a műtétet követő 2 hétre szedték ki a varratot, az már nem fáj, előtte lefújja lidocainnal, aztán kihúzza a cérnát.

A másik oldalon lehet enni, de úgy tudom a tejtermékeket kerülni kell.

Nem kell tőle félni, nem fáj mert elérzéstelenítik, utána meg fájdalomcsillapító ivása 1 hétig.

Bátorság! Sok sikert! :)

2012. okt. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Érzéstelenítő szuri jött elsőnek, mire beértem, már nem annyira hatott, így még egy, felvágtak, véstek kicsit, láttam kb 20 féle fogót/vésőt/fúrót/flexvágót xD és három nővérke kapaszkodott a számba :D De semmit nem éreztem, a dokinő közben kedvesen elbeszélgetett velem, én meg örömmel válaszoltam neki torokhangokkal és pislogással. Problémás eset volt az enyém, mert oldalra nőtt a fogam, szóval a fél arcomat szétkapták, nagy nehezen kibányászta a kis mocskot a dokinő és mutogatta lelkesen, mondom jól van, ügyi vagy. Kérdezte, hogy kérem-e, mondom neked adom, ajándék :D Összevarrt, mehettem isten hírével. Utána volt cink, 3-4 napig ülve aludtam kb és elég masszív gyógyszeren éltem a fájások miatt, sajnos nagyon szét kellett szedjék a pofám, kb 1 hét múlva mentem varratszedésre, ott kiderült, hogy még részleges szájzáram is van mellé, bár erre magamtól is rájöttem, mert a párizsi lapjával se fért be a számba. Enni se tudtam pár napig rendesen a fájdalom miatt, de azért megmaradtam :D Kis fogyókúra volt. Kaptam a szájzárra görcsoldót, az végül kb. 2 hét alatt rendbe tett. És ennyi, előtte mandarin méretűre nőtt a nyirokcsomóm, arcüreggyulladás, minden kínom volt. Hozzátenném, hogy másnap már mentem be fősulira órára, szép nagy buci, enyhén lilás fejjel, mindenki kinyilvánította a sajnálatát és extra sok szörnyülködő pillantást kaptam sztorizás közben, szóval nem panaszkodtam :D

De így ennyi volt, egy sima bölcsességfog kiszedés nem nagy cucc, a hanghatások nem túl vidámak, de ennyi a legrosszabb benne nagyjából, nem fogsz érezni semmit.

2012. okt. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én szerencsés voltam. Nekem mind a 4 bölcsességfogam kinőtt. Mind a 4-et kihúzták.

Sima foghúzás volt. Érzéstelenítés után, fogóval szépen kihúzta. De előtte volt panorámaröntgen.

2012. okt. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy hete tortent az eset, ma delutan megyek varrat szedesre.

Bar kulfoldon elek, a fogorvosi kezelesek gondolom nagyon hasonlitanak a magyarorszagira.


A jobb fent bolcsessegfog (bf) kezdett szuvasodni, illetve kicsit kajlan allt igy nem hasznaltam a ragasnal, igy azt javasoltak eltavolitani. A jobb lent bf evek ota csak felig volt kibujva, igy az iny ala szorulo etel kesobb gondot okozhat, ezert javasoltak, hogy ettol is 'megszabaditanak'.


A kezeles elott jol bezabaltam, mert tudtam, hogy orakig nulla kaja. Beultem a szekbe, az apolo bekente fogkrem izu zselevel az inyemet, ami 2-3 perc mulva ugy elzsibbasztotta azt a reszt, hogy mikor beszurta az injekcios tunt semmit nem ereztem (fajdalmat) csak hogy matat a szamban. Kb. 5-10 perc mulva bejott az orvos, egy masik apoloval es nekialltak az also bf eltavolitasanak, mert az volt a macerasabb. Felvagta az inyemet majd kihuzta a fogat. Legalabbis gondolom ez tortent, mert nem lattam semmit es nem ereztem semmit. Matatast, enyhe nyomast, de fajdalmat egyaltalan nem. Mikor legkozelebb kinyitottam a szemem lattam, hogy huzza ki a cernat a szambol. Hummogtem, erre nevetve mondta, hogy hat igen, varrni kell.

Majd a jobb fent bf kovetkezett, ehhez mar felallt a szekbol az orvos, mert ennek neki kellett fekudnie, mert tul hatul volt, nehezen hozzaferheto helyen. Kb. 10-20 masodpercig tartott az egesz es mar csak azt lattam, hogy veszi ki a fogot, benne a veres foggal. Kioblitettek a szam, beraktak egy gezcsomot, amire raharaptam es adtak egy jeges csomagot, amit raszoritottam az arcomra.

Egy kis papirmunka, fecseges, majd eljottem. Beulltem a kocsiba es hazavezettem.


Otthon kb. egy ora mulva ment ki az erzestelenites. Arra szamitottam, hogy sirni fogok a fajdalomtol, de mindossze egy darab algopirint vettem be es elmult a fajdalom. (migrenre peldaul kettot szoktam bevenni)

Lazara vettem aznap a figurat, semmit nem csinaltam, csak ultem a TV elott es jegeltem, meg cserelgettem a gezlapot. Par ora mulva a gezlapot mar elhagytam, a jegelest is es csak feherje turmixot ittam, hogy ne legyek ehes. (amugy kaptam egy leirast, hogy miket lehet/ nem lehet csinalni huzas utan).


Mikor lefekudtem este, iszonyat elkezdett luktetni, ugyhogy felparnaztam magam es felig ulve aludtam.

Masnap reggel mar ovatosan fogat mostam (elozo este nem!), de a jobb oldalon kihagytam a hatso reszeket.

Egesz nap enyhe kellemetlenseget ereztem, de nem neveznem fajdalomnak.

Ami fajt, az az, hogy a szamat nem tudtam rendesen kinyitni. Peldaul meg akartam enni egy banant, de nem tudtam kinyitni annyira a szam, hogy beferjen :) (fel kellett szeletelnem)


Azt mondtak 24 ora utan mar lehet sportolni, el akartam menni futni (rendszeresen jarok) de nem tudtam, mert a mozgastol elkezdett luktetni. Aznap megint pihi.

Ja amugy aznap csak leveseket meg pepes kajakat ettem amit nem kellett ragni es minden kaja utan sos vizzel oblogettem, foleg a seb helyen. Rengeteg vizet ittam es extra vitaminokat szedtem, hogy hamarabb gyogyuljak. Masodik/harmadik nap mar probaltam nagyon ovatosan mosni ott hatul is, de ha tul durvan ertem hozza elkezdett verezni, ugyhogy nem eroltettem. Hidrogen peroxiddal oblogettem, hogy a fertozeseket elkeruljem.


Ennek mar egy hete. Tegnap este kiszedtem az egyik varratot mert meglazult es ralogott a nyelvemre es idegesitett. Kisolloval elvagtam a csomot es szemoldokcsipesszel kihuztam. Harmadik nap utan mar ettem barmit, de fogmosas/sos oblogetes utana mindig volt.

Ma reggel mar a szamat is nagyobbra tudtam nyitni, de van egy pont amin tul nem tudom kinyitni, mintha valami zar lenne, ami nem engedi, de csak szerintem az inak, vagy izmok serultek azon a reszen, ahol 'rafekudt' a doki, hogy kihuzza a fogat.


Ja, engem amugy masnap felhivott a doki, hogy megkerdezze mi ujsag :)


A varratszedesrol meg nem tudok nyilatkozni, mert ma delutan megyek.


(a fentihez meg annyit, hogy mikor Mo-n eltem, evekkel ezelott, egy pentek delutan a doki kihuzta a bal fent bf-at, aznap este lanybucsuztatora mentem es a doki javaslatara palinkaval oblogettem :) erdekes az a huzas szinte egyaltalan nem viselt meg annyira mint ez a mostani, mondjuk itt vagtak is, annal pedgi csak egy egyszeru huzas volt (es fiatalabb is voltam;)

2012. okt. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik félig nőtt ki full lyukasan. Simán érzéstelenítő után kihúzta az sztk-s orvos 3 darabban. Nem fájt, nagyon gyors és könnyű húzás volt.
2012. okt. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

ma 00:56 vagyok, párizsi lapjával se fért be a számba - ez vicces

aha, szoval akkor az szajzarvolt amit en is tapasztaltam. kossz az infot!

2012. okt. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én arra készültem, hogy vésni fogják az enyémet (félig volt kinn az ínyből, tök ferdén), mert apám meg nagyapám már sztorizgatott előtte...Ehem.


Ehhez képest:

szuri be (kicsit kellemetlen, de simán kibírható) - 20 perc ücsörgés a váróban/zsibbadás - székbe be - doki benyúl a számba - valamit matat, nyomást majd halk recsegést hallok - fog kinn - én meg O___O "Ennyi?"


Fél perc sem kellett és kihúzta a fogamat.

Nyilván kampós gyökérnél meg fekvő fognál kicsit körülményesebb és hosszadalmasabb a dolog.


Hazamentem számban a gézzel, hát otthon is szivárgott még a vér rendesen. Nem fájt, csak baromi idegesítő volt.


A luk nem fájt, csak rosszul voltam, ha megláttam. Öblögetni 3 napig nem szabadott, én úgy oldottam meg, hogy a fogpasztás vízzel a számba döntögettem jobbra-balra a fejem és akkor ott is lemosódott így a kaja. (Fogkefével csak a környékét mosd, sebbe ne nyúlj :/)


2 hét alatt jött rendbe, kb. 1 hónap alatt húzódott össze teljesen és lett szép íny a helyén. De a 2 hét idegesítő volt, mert rossz volt ránézni arra a kráterre. Az első 3 nap meg nem lehetett tejes dolgot enni :( De levest, tésztát, párizsit, virslit meg ilyeneket simán.


Én amondó vagyok, hogy lelkileg jobban megvisel egy foghúzás, mint fizikailag, mert attól vagyok rosszul, ha látom a lukat a számban :D

2012. okt. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a pontos és őszinte válaszokat! :) Ezek szerint a gyógyulási idő a legrosszabb, én is attól félek leginkább. Na meg a hangoktól a műtét közben. De hát túl kell esni rajta sajnos, mert ahogy nőnek ki ezek a kis szemetek, a többi fogam kezd összetorlódni. Szerencsére nekem nem állnak extrém helyzetben, és a doki is azt mondta, hogy még nem nőttek ki teljesen, ilyenkor a legkönnyebb kiszedni.
2012. okt. 17. 11:26
 9/23 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam varrat szedesen. Epp hogy becsapodott mogottem az ajto, mar jottem is ki.

Azt mondtak szepen gyogyul es tovabbra se egyek azon az oldalon, oblogessek sos vizzel es a fogkefevel keruljem el a hatso reszt.

En huzas kozben nem hallottam semmi recsegest vagy ilyesmi hangokat, plusz nalunk szolt a radio. Szerintem nem kell elore izgulnod ennyit feleslegesen.

2012. okt. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát most vagyok túl rajta, legalábbis a húzáson. Mit is mondhatnék. Nem számítottam ennyire rosszra. Igaz, a felső ki volt nőve már félig, az valóban 2 percig tartott és kisebb rángatáson kívül tényleg nem éreztem semmit. Na de az alsó... az még íny alatt volt és ilyen érzést még soha életemben nem éltem át. Éreztem és hallottam, ahogy kitörik oldalra a fogamat az állkapcsomból. Valahol a csont mélyén fájt is egy kicsit. Ezek után minden simán ment, kb 3 óra múlva ment ki az érzéstelenítő, akkor vettem be 2 Cataflamot és azóta nem fáj. A seb legalábbis. Az arcomon van egy duzzanat, nem nagy, de az feszül. Nem merek öblögetni, se enni normális dolgot, ettől már kivagyok. Összességében egy érzéstelenítős foghúzás tényleg semmiség, de ilyen feltárást soha többé nem szeretnék átélni. Nem akarok senkit megijeszteni, készüljetek fel rá lélekben, és mindenképp magánhoz menjetek, mert szerintem ott kell a lehető legkisebb rosszat elviselni.
2013. jan. 25. 23:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!