Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik a fontosabb, melyiket...

Melyik a fontosabb, melyiket csináltassam meg fizunál?

Figyelt kérdés

Sajnos csak apránként tudom így választanom kéne:

-van 1 fogam ami el van színeződve,rettentő érzékeny,sokszor fáj de nem vészes,be kéne tömetni.

-2 bölcsességfogam alul el van feküdve,bal oldalt most kezd eléggé nőni

-fogkőleszedés


A bölcsességfogak lennének 12 ezrek ha jól emlékszek, a tömés 12 ezer egy fog,a fogkő leszedés ami az egész fogsoromon megy felül az 8 ezer ft. Jövőhónap elején tudom megcsináltatni. Melyik prioritású először?

Most olvastam egy kérdésnél ezt a bölcsességfog műtétet,hát be vagyok szarva rendesen. Ha így el van feküdve vésni kell,mi? Rémes.. De a felső fogam meg fáj?

Ezenkívűl még van 15 lyukas fog,de ezt majd sorjában hónapok alatt,de ezek a fontossági sorrend elején vannak.



2012. okt. 17. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fogorvostól kérdezd meg, hogy melyiket tanácsolja először. Miért nem a körzeti fogorvoshoz mész? Ott ingyen van.
2012. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én a bölcsességfogakat csináltatnám először. ha el vannak feküdve,megtoljűk az egész sort, és tetetehted fel a fogszabályzót.
2012. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha magánhoz mész, katasztrofális az állami rendelés és ott is csak az amalgám tömés van ingyen tudtommal. Szájsebészeten tudnák ingyen kiműteni a bölcsességfogadat, de 12 ezer nem is olyan sok, az én orvosom 25 ezerért szokta kivenni.

Szerintem az elszíneződött fogaddal kezd.

A bölcsességfogat könnyebb is kiszedni, ha már kicsit ki van nőve, a műtét maga nem fáj, de utána kell 2-3 nap pihenés otthon, fájdalomcsillapítóval kibírható.

A fogkőleszedést meg utoljára hagyd.

2012. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A legjobb az lenne,ha a fogkőleszedést és az érzékeny fog tömését is meg lehetne csinálni egyszerre ,de ha mindenképp fizetősen akarod csináltatni, és egyszerre nem megy a kettő,akkor először azt kell,ami fájdalmat vagy érzékenységet okoz,vagyis a fogtömést.
2012. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

elég vegyes vélemények:))

Hát az a baj pont hogy ami nő alul azt csak érzem,de nem bújik ki mivel el van feküdve :/ nagyon fog fájni ha kioperálják és utána is rémes lesz? nagyon félek..

SZTK semmiképp amúgy nincs ilyen opció:) Ennél a magándokinál ingyen van nyugtató amire szükségem van egy betegségből kifolyólag,és doki is normálisnak tűnik meg férfi ami nálam fontos. Női orvosokat nem szeretem,bocsánat ha ezzel megbántok valakit.

Nem tudom mi legyen,melyik legyen először.

Nem itt van egy köpésre az orvos hogy először megkérdezzem majd utána menjek.

November elején megyek akkor lehet először a bölcsesség fog kéne nem? Vagy a fájó fog? Ugyanott tartok fifty-fifty-be mondtatok válaszokat sajnos..

Fogkő szerintem is utolsó lesz amúgy,vagyis majd valamikor mert mondom ezenkívűl még 15 lyukas fog...ez hosszú lesz :(

2012. okt. 17. 19:53
 6/15 anonim ***** válasza:
akkor legyen először a fájó, de az minél hamarabb, mert ha hamar odamész, talán betömi és csók. utána bölcsi, utána fogkő :) az operáció pedig nem fájdalmas, pont ma beszéltem 1 csajjal, neki mind a 4-et kivették.
2012. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mehetsz úgy is, hogy elsőre még nem tudod és ott dől el, hogy melyiket ajánlja. Egyedül a bölcsességfog műtétet kéne előre egyeztetni. Ahogy írtam már, nem fáj a műtét, semmit sem lehet érezni, nekem is ferdén volt beágyazódva.
2012. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

hmm köszönöm..:))

sajnos nekem is mind a 4-et ki kell mert a felsők meg törnek le folyamatosan,doki be akarta tömni,de elfelejtettem neki mondani hogy le van törve,és azt mondta az egy nagy lyuk. De nem kell megmentenie kiszedheti felőlem.

És ilyenkor hogy van amúgy operációnál mennyit vesznek ki,mind a 4-et is akár,vagy csak 1-et?

Szerintem is először akkor tömés,mert hát szoknom is kell a helyzetet,lehet elsőre durva lenne egy műtét..igen elsőre :S

2012. okt. 17. 20:33
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem is mind a 4et ki kell venni, egyik se volt kinőve, csak az egyik alsó félig. Kettőt már kivettek az egyik oldalon alul felül. Így a legjobb, mert az alsó az ami lassabban gyógyul, így hozzá tenni egy felső már nem olyan nagy dolog és így nem 4szer kell operálni, csak kétszer.

Két alsót nem igazán szoktak egyszerre kivenni, két felsőt lehet, de az se jó, mert akkor egyik oldalon se fogsz tudni enni.

4et pedig altatásban szoktak, ott elég kellemetlen a felépülés, 2 hétig csak zacskós leves, úgyhogy nem ajánlom.

Tehát egyszerre egy oldalon alsó-felső.

2012. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
altatásban,gondolom jó sok pénzért:)) Nem adják ilyenkor ingyen mert muszáj?:P
2012. okt. 17. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!