Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pillanatragasztóval vissza...

Pillanatragasztóval vissza lehet ragasztani a koronám a fogamra?

Figyelt kérdés
Műfogsor ragasztóval két óránként leesik.Most gyűjtők 70e.-t az újra.:-(
2012. okt. 27. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl nagy erők hatnak rá rágáskor, hiába ragasztod vissza. A pillanatragasztó mérgező is lehet, nem kéne belőle a szádba tenni. Továbbá a ragasztó maradékai útban lehetnek az új korona felrakásánál.


De amúgy mi kerül egy koronán ennyibe? Én úgy tudtam, hogy 30-40 ezer körül van az ára.

2012. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen 36e volt 8 éve de szét tört alatta a fog és így egy hármas hidat kell rakni helyette.:-(
2012. okt. 27. 11:57
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem korona készítés előtt ideiglenes koronám volt kb. 2 hétig (fogorvos kézzel formázta, de egész szép volt). Az jött le 2 nap után, műfogsorragasztóval egyszer ragasztottam fel. Annyira jól sikerült, hogy fogorvos egyben nem is tudta leszedni, csak darabokban.
2012. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Milyen ragasztót használt?Én coregát,de nem jó.
2012. okt. 27. 12:10
 5/14 anonim ***** válasza:

A pillanatragasztó súlyosan mérgező, be ne tedd a szádba!!!!


A műfogsor ragasztó szerintem nem erre van, hanem arra, hogy az ínyhez tapassza a betehető-kivehető protézist.


Ha a koronád jön le, kérj a fogdokitól kétkomponenses ideiglenes ragasztót, műanyag spatulát és kis papírtömböt, amin keverik. Én ilyet kaptam a fogszabályzónál, mert gyakran lejött, így nem kellett bemennem, magamnak ragasztgathattam... Elsőre ragassza be ő ideiglenessel (ne állandóval, mert azt ő sem tudja leszedni).

2012. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A pillanatragasztók ciánakrilátot tartalmaznak!

Én nem merném használni!

2012. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

12.13 vagyok vagyok megint:

a hármas hídnál le kell csiszolni két ép fogat... Helyette javaslom az implatátumot, vagy ha azt nem lehet (mondjuk nincs elég csontod, vagy nem tudnád kifizetni), akkor az inlay-t.


Az inlay olyan, hogy egy pótfog a foghíjra, s belőle két kis karocska nyúlik a két szomszéd fog felé, tehát csak kis karocskányi lyukat fúrnak a szomszéd fogak rágófelületébe, nem pedig körbecsiszolják... Nekem ilyen van, tök jó!

2012. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A nagymamám is megpróbálta és odaragasztotta az ujját a fogához, bevallása szerint elég ciki volt így elmenni az ügyeletre...
2012. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Hali!Mindenképpen menj el fogorvoshoz, ne barkácsold magadnak!Az inlay pilléres hidat javasoló hozzászólónak felhívnám a figyelmét arra,hogy 3 tagú híd esett le!Ergo a híd két oldalán preparált csonkok vannak,tehát koronára lesz szükség! /HA jól értelmezem a leírást/Ha pedig valamelyik korona alatti csonk pusztult el, akkor a hidat célszerű tovább terjeszteni,de akkor a fesztáv is nő,ezért az inlay megint nem sanszos.A 3.lehetőség az,hogy a gyökeret csapos horgonyként lehet felhasználni.Egyszóval a pillanat ragasztó nem az ideális megoldás.
2012. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Visszavonom az előző kommentet, és elnézést kérek én értelmeztem rosszul a leírtakat!!Csak egy koronáról van szó,így ha a pillér pusztulása miatt esett le,akkor valóban lehetséges az inlay megoldás.DE AKKOR MIRE AKAROD VISSZARAGASZTANI pillanatragasztóval?Ha a gyökér felhasználható,akkor a csapos műcsonk 1 koronával alternatíva lehet,de orvos mindenképpen kell hozzá.A pillanatragasztót meg egyébre használd, a szádban semmiképpen!!
2012. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!