Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pillanatragasztóval vissza...

Pillanatragasztóval vissza lehet ragasztani a koronám a fogamra?

Figyelt kérdés
Műfogsor ragasztóval két óránként leesik.Most gyűjtők 70e.-t az újra.:-(
2012. okt. 27. 11:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, egy fog esetében milyen "pillérpusztulásról" beszélsz?
2012. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
OK! Csak az érthetőség kedvéért írtam pillért.Legyen akkor csonk, preparátum vagy bármi,ami laikusnak értelmezhető.Bár az öncélú szólókoronát is valamire felragasztják,rögzítik,tehát horgonyozzák így pillérként is értelmezhető a "csiszolt fog" alatta.
2012. okt. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
:D
2012. okt. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem kivehető fogsor műr több alkalommal eltörött, de mindig máshol. Ahol az első repedés végig futott, vagy fél-egy év múlva megint eltörött kicsivel a ragasztás mellett.

Tegnap az ellenkező oldalon, a felpattanó szem mellett törött ketté.

Már automatikusan vettem elő a sebbenzint, lemostam és fogtam a powerflex gélt.

Bekentem az egyik oldalán a száraz zsírmentes törési felületet és stabilan összenyomtam, ahogy jól illeszkedik. Kettő perc múlva félre tettem. Már öntartó volt.

Másnap nézem, mivel nem láttam rajta kitüremkedő ragasztót, így betettem a számba. Azóta is ezzel rágom a ropogós húsu paprikától kedve a kenyér kemény héján keresztül bármit.


Egyszer a fogászati oktató klinikán kérdeztem az egyik hallgatótól, hogy a ragasztóból nem fog kioldódni valami?

Erre azt elelte, ők is használnak hasonló anyagot. Az oyan kicsi mértákű ami estleg kioldódja, annyi nem okoz problémát.

Az általuk használt fényre kötő műgyanta is káros hatású lenne, de miután megköt, már nem jelent problémát.

2022. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!