Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 23 évesen tejfog? Őrlő tejfoga...

23 évesen tejfog? Őrlő tejfogaim nem estek ki sem az alsó és a felső fogsoromból.

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Melyik őrlő?

Kis- vagy nagyőrlők?

2012. okt. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen, kérj tanácsot egy fogorvostól.
2012. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kis és nagy őrlők megmaradtak.
2012. okt. 15. 15:57
 4/8 anonim ***** válasza:
A kisőrlők ritkán megmaradhatnak, a nagyőrlők viszont nem, mert azoknak nincs tejfog-"párjuk" (32 maradandó fog van szemben a 20 tejfoggal).
2012. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kéne csináltatnod egy röntgent, hogy egyáltalán vannak e fogcsíráid. Nekem egy tejfog alatt nem volt, ki kellett huzatnom, mert nagyon elromlott, ott most nincs fog. Kisörlő volt.

Ha nincs alattuk rendes fog és nem lukasak, akkor nem kell aggódnod, de ha van alatta, akkor lehet, hogy majd ki kell őket húzatni.

2012. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lipták Richárd válasza:
Én úgy érzem nekem sem estek ki, mert kiskoromban benyomódott pont akkor amikor mozgott, de a fogorvos most azt mondja, hogy nincs tejfogam. Azt azért észreveszek szerintem hogy 8 fogam kiesik e vagy nem. Nem vagy te sem egyedül ezzel a problémával én a panoráma röngenre gondoltam, hogy az talán kideríti. Szerintem nálad is ez lesz a megoldás. Szerintetek?
2012. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp röntgent javaslok. Egyébként a tejfognak más kicsit a színe, kékes kicsit. Amikor nekem megvolt, elég könnyen meg tudtam állapítani, hogy más mint a többi, a redőzöttsége is más volt.
2012. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az kisőrlőknél a tejfogaknak teljesen más a morfológiája, mint a maradandó fogaknak, max. az alső második kisőrlőt nézheti be egy NAGYON béna fogorvos, de a többit semmiképp.
2012. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!