Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 5,5 éves kislányomnak mozog...

5,5 éves kislányomnak mozog az alsó metszőfoga, és ma reggel vettem észre, hogy mögötte már ott van az új foga. Visszatalál ez a fog a rendes helyére majd? Ezenkívül mozog a mellette lévő alsó és a két felső is eléggé laza.

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem húzassátok ki. Nekem sajnos így lett farkasfogam. Nem fog visszaállni a rendes helyre, ha nincs eltávolítva a régi fog.
2012. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, kb egy perccel azután, hogy akérdést elküldtem, megjelent a fogacskával a kezében, nézd anya kihúztam felkiáltással. Erről le van a gond...

De mi van a többivel, ami mozog? Sajnos szopizza még mindig az ujját (képtelenség leszoktatni róla), gondolom ez is előnyére válik. Egyébként mennyire megszokott, hogy 5,5 évesen elkezdenek potyogni a fogai?

2012. nov. 4. 14:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megmutatni fogorvosnak, hogy végig tudja kísérni a fogváltás menetét. Különösebb dolgot nem fog csinálni, csak megnézi és tanácsot ad. Lassan a felnőtt fogkrémet is el kell kezdeni megszoktatni vele, mert gyerekeknek való már nem jó a maradó fognak.

Hogy korai-e a fogváltás? Egy kicsit igen, de nem vészes, nem lesz tőle semmi baja, csak egy kicsit "korán érik". A cumizásról viszont le kell szoktatni, ha kell akkor szigorral. Én még kisiskolás koromban is szoptam az ujjam (a cumit elvették), végül anyu úgy oldotta meg, hogy összekötötte az ujjaimat éjjel (mert ugye suliban ciki, délután meg anya figyel, így maradt az éjjeli szopizás) xD

2012. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ajánlom figyelmedbe: [link]
2012. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen sajnos tudom, hogy az ujjszopásnem tesz jót. Szegénykém minden este meg is ígéri, de éjjel elfeledkezik magáról, és reggel az ujjával a szájábna ébred.


Gondoltam elviszem holnap a fogorvoshoz, ő biztosan tud valami okosat mondani.

2012. nov. 4. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányomnak is a tejfog mellett nőtt ki egy foga, a fogorvos nem húzta ki, azt mondta, még korai. Csak hónapokkal később esett ki. A maradandó fog meg szépen bekúszott a helyére. Úgyhogy bármi megtörténhet a félrenőtt foggal is. De azért mindenképpen érdemes megmutatni az ilyet a fogorvosnak.
2012. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Voltunk fogorvosnál, azt mondta csak a nagyon extrém esetekben szoktak ennyi idősen belenyúlni. Szerinte be fog húzódni nagyjából a helyére. Ha pedig nem, akkor sincs mihez rögzíteni, tehát fogszabályozni 10 éves kor előtt nem célszerű. Megdícsérte, hogy szép egészségesek a fogai, és csak így tovább. Az első fogorvosi élmény megvolt, jól sikerült. Aggódni pedig nem kell a doki szerint. Egyébként tényleg szépen húzódik be a helyére, látszik, ahogy atövvi tejfo megy arrébb :)
2012. nov. 17. 10:59
 8/8 anonim válasza:
Iker lányaimnak is ilyenkor indult a fogváltás. A teljesen egészséges fogaink elkezdtek lötyög i mert bújtak ki a maradandó fogaink.Voltunk fogorvosnál 2*is húzásra. Ők már 11 évesek. A szemfoguk nem akar rendesen lejönni a helyére mert nincs hova. Most járunk fogszabályzásra. Sajnos 2 egészséges fogukat kellett kihúzni,hogy legyen hely majd a szemfogak a ha lejönnek a helyükre.Mi nagyon megjártuk a korai fogváltással... Reméljük hogy nektek jól alakul majd.
2021. júl. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!