Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reggel evés után ittam egy...

Reggel evés után ittam egy enyhe sört és utána vagy 20 percig iszonyatosan fájt a hasam felső része, a szüleim azt mondják hogy az a hasnyálmirigy. Ezzel milyen orvoshoz lehet menni ha lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
Apukámnak 4-5ször gyullad be a hasnyálmirigye és utána cukorbeteg lett.Lehet nekem is kialakulóban van?
2010. dec. 22. 11:08
 1/6 anonim válasza:
egész egyszerűen az is lehet hogy gyorsan ittad a sört, és nem tudta egyből feldolgozni a szervezet, nekem is volt már ilyen. de ha a családban előfordult ilyen, akkor nem árt egy kivizsgálás
2010. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
ja és egyébként belgyógyászhoz lehet fordulni ilyen problémákkal
2010. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hasnyálmirigy nem szereti az alkoholt. Túlzott fogyasztása esetén is begyulladhat.
2010. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Evés után nagyon nem jó ötlet sörözni, puffadást okoz, ráadásul higítja a gyomornedveket és megerjeszti az elfogyasztott kaját a belekben.

Szerintem nem biztos, hogy hasnyálmirigy probléma, ha hirtelen isszák a sört előfordulhat hasonló fájdalom a hirtelen bevitt sok szénsav miatt. Velem történt már ilyen, méghozzá kólával.

2010. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez lehet hasnyálmirigy izgatottság, nem gyulladás.Nem tetszett neki a sör.A férjemnek egy évben egyszer előfordul, pedig soha egy kortyot sem ivott életében, ezt úgy hidd el, ahogy írom.Nagyobb kajálás után szokott bedurranni, volt már, hogy kórházba rohantam vele éjszaka, olyan fájdalma volt, mégsem volt gyulladás, csak izgatottság.Kreont szed minden kajálás közben, és kerüli a zsíros, fűszeres, forró ételeket, szénsavas italokat.Amúgy a hasnyálmirigy gyulladás az életveszélyes, a legkisebb gyanú esetén is indokolt a kórházi kivizsgálás.
2010. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azott valszeg a sok savtól fájt neked. "népbetegség" már lassan ez
2010. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!