Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miből áll a foghúzás?

Miből áll a foghúzás?

Figyelt kérdés

mi a menete? mindenhogy ugyanúgs csinálják?

meddig tart?



2012. nov. 6. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

hát kapsz érzéstelenítőt.

Kiküldenek,kb 10-15 perc múlva behívnak mire hat az érzéstelenítő.

Egy fogóval elkezdi feszegetni,majd emelővel megemeli és kihúzza.

Ha nem kapaszkodik nagyon a fogad,és nem "háromágú" a gyökere,tehát nem a hátsó fogaid húzzák akkor hamar megvan.

nekem kb 10 percig ott szarakodott vele és rohadtul fájt,mert bevolt gyulladva a fogam.

Általában így csinálják.

Kérhetsz érzéstelenítőt még ha közben érzed hogy fáj.

Kb ennyi.

2012. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Épp tegnap voltam így friss az élmény.. nekem egy alsó 6os fogam vették ki, úgy kezdődött hogy kaptam 2 érzéstelenítő injekciót, amit több helyre adott be az orvos, utána várni kellett kb fél órát, hogy teljesen lezsibbadjon az arcom. Bemész, leülsz, rászorít egy fogóval, először megmozgatja aztán veszi ki. Egyáltalán nem fájt, csak nagyon meg voltam ijedve:D közben az asszisztens fogta a fejem, nehogy elmozduljak vagy valami gond legyen. Utána belerakott egy tampont, majd kb 10 perc múlva kicserélte egy másikra, amit átitatott vmi véralvadás segítő oldattal. Kb 2 perc volt míg kiszedte, és utána kicsit ültem még, de abszolút semmi gond nem volt, pedig naagyon hosszú gyökere volt a fogamnak :S
2012. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én fogtechnikánál dolgoztam és annyit kihagytál hogy a feszegetés elött az ínyed megvágják kicsit ezért van az hogy húzás elött már vérzik az ember szája.

Ám hogy ki milyen gyorsan húzza ki a fogad ez ember függő.

Első húzásomnál pillanatok alatt kikapták de a szájpadlásom felsértették.A másodiknál a doki annyira lefeszítette az állkapcsom hogy 2 hétig az állkapcsom fájt és csak utána a lyuk.Sajnos nemtudod úgyse hogy ki a jó ki a rossz doki csak annyit hogy majd össze ..... magad a félelemtől:D

Szia

2012. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene megvágni? soha nem hallottam erről, nekem sem úgy csinálták..
2012. nov. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leírták előttem, annyit tennék hozzá, hogyha hátsó fogat kell húzni azt sose bízd nőre.
2012. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én nem egyszer láttam hogy szikével megvágják nekem is úgy csinálták az egyiket...De ez se minden esetbe kell.

Ám elöttem levő miért ne bízzuk nőre a hátsó fogat?:D

2012. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem még ki sem húzta a doki a tűt az ínyemből, már elkezdett zsibbadni, 1 perc alatt teljesen elzsibbadt. Majd azt hittem, még csak elkezdte a húzást, de már kint is volt a fogam, pedig hátsó volt. Ez történt magánorvosnál 4000 Ft-ért.

A háziorvosomnál injekció után várni kellett 15 percet, majd nagy nehezen recsegve ropogva kihúzta, persze beletört. Szóval függ a fog állapotától, helyzetétől, a fogorvostól.

2012. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!