Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap kihúzták az egyik...

Tegnap kihúzták az egyik fogam. Ilyen esetben hogy mossak fogat? És az normális, hogy még mindig fáj a fog helye?

Figyelt kérdés
Délután háziorvoshoz kell mennem, és nem akarok büdös lehelettel odaállítani. Ha kihagyom azt az oldalt, az úgy jó? Vagy inkább egyáltalán ne mossak fogat? A másik pedig az, hogy 4-6 óránként be kell vennem egy fájdalomcsillapítót. Ez meddig fog így menni?

2012. nov. 6. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:

meg kell mosni, öblögethetsz is szájvízzel, ha nem mosnád, akkor az elszaporodó baktériumok problémát okozhatnánnak a friss sebnél.

Nem tudom, milyen húzás volt, meg mennyire bírod a fájdalmat, lassan csökkenteni kéne a fájdalomcsillapító adagját. Ha be volt gyulladva, arra biztos kaptál antibiotikumot.

2012. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is tegnap húzták :DD ma már szép óvatosan átmostam a fogaim, a mellette lévőket is, semmi baj nem lett. az a lényeg, hogy ne öblögess erőteljesen mert még kijöhet a vérdugó, ami a csontot védi, és akkor begyullad az egész... én jól bírom a fájdalmat, eddig egy szem gyógyszert vettem be csak, miután elmúlt az érzéstelenítő hatása. Elvileg 3 napig lesz rossz, utána már szépen gyógyulni fog, ma már enni is mertem a másik oldalon.
2012. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valami puha fogkevfével mosd a fogad
2014. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pár napig még érzékeny lehet a helye
2014. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!