Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után? Ez normális?

Foghúzás után? Ez normális?

Figyelt kérdés
Már kétségbe vagyok esve, így hozzátok fordulok, hátha tud valaki valami okosat mondani. A héten, kedden húzták ki a fogamat, a bal felső 6ost. Tavaly már egyszer kifúrták és betömték, azóta kiesett a tömés. A múlthéten elkezdett megint fájni így elmentem vele fogorvoshoz. Ismét kifúrta és gyógyszeres tömést rakott bele. Írt fel Cataflam-ot, mondta, hogy azt szedjem, de ha nem javul a hétvégén menjek be az ügyeletre. Nem javult, de gondoltam hátha jobb lesz. Nem lett jobb. Nagyon gyulladt volt, így a héten felkerestem egy maszek fogorvost, ő amint meglátta a fogam, közölte, hogy ez bizony fogót érdemel. Minden jól ment, bár nagyon féltem, mert ezelőtt soha nem húztak nekem fogat. Kiderült az is, hogy vésni is kell, mert a gyökerei össze-vissza állnak. Kijött mindenestül, szóval se szilánk, se semmi nem maradt bennt. Miután kihúzta, mondta, hogy üljek ki pár percre, mert valamiről megakar győződni. Jó. Utána behívott, és valami felszívódó anyagot (mint valami szivacs) rakott oda, amiről azt mondta, ne piszkálgassam, ne érje se étel, se ital, mert valami "vérdugónak" kell kialakulnia. Megkaptam a tampont, oké is volt minden.. Míg olyan 2óra múlva ki nem ment az érzéstelenítő hatása. Rettenetesen fájt a fogam helye, sőt még másnap reggel is vérzett. Mára már nagyon fel van dagadva az egész bal felem, ráadásul minden este azóta belázasodom, plusz olyan mintha szájzáram lenne, alig bírok beszélni. Tegnap elmentem a háziorvosomhoz, írt fel Augmentint és Cataflamot. Én mellette szedek Nurofen Rapid-ot is, bár figyelni kell mert a Cataflam és a Nurofen ütik egymást. A duzzanat nem megy le, és ha a fájdalomcsillapító hatása elillan még mindig nagyon fáj a helye.. Eléggé bevagyok tojva, hogy úgy mondjam.. Valami tipp, valaki? Normális ez ami velem történik?

2012. nov. 15. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

nem tudom..

nekem is kedden húzták ki a fogam,méghozzá bölcsességfog de már aznap alig fájt,másnap alig éreztem,mára meg semmi,de nekem könnyen kijött.

Lehet az is hogy sokat kellett feszegetni tehát begyulladt,gyulladásnál meg a szervezet lázzal harcol. Sajnálom hogy így jártál, a helyzet persze normális olyan szempontból hogy a szervezeted reagál.

Az meg hogy másnap reggel is vérzett azt nem tartom normálisnak,én miután kivettem a tampont 20 perc után már nem is vérzett egyáltalán.

Lehet fel kéne hívnod a fogorvost hogy mikor leszel jobban:S

2012. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is azon a véleményen vagyok, hogy menj el a fogorvoshoz ismét, ha nem vagy elégedett a mostani orvosoddal, keress egy másikat a közelben, esetleg magán szakrendelést. Lehet hogy pénzbe kerül esetleg, de én inkább áldozok rá valamilyen összeget, mint hogy komolyabb szövődménye legyen. Mindenképp látogass meg egy fogorvost, vagy ha minden kötél szakad, egy szájsebészt!
2012. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Holnap mindenképp teszek az ügy érdekébe! Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 15. 18:39
 4/4 anonim válasza:
Mi lett a sztori vége?
2023. ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!