Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kedden húzták ki a bölcsességf...

Kedden húzták ki a bölcsességfogam, de sehol nem találom, mennyi ideig nem ehetek tejeset? Már hiányérzetem van:D

Figyelt kérdés

Kedden húzták ki a bölcsességfogam,mindenhol keresem meddig nem ehetek tejeset? Mert holnap olyan kaját akarok főzni amibe kell tej a sajtmártásba,holnap már ehetek ilyet?

Mindenhol csak borogatást írnak,meg gyógyszereket de erre nem volt szükségem nem is fájt utána,de tejre nem találok semmit :S Már hiányzik a sajt,kávémból a tej..stb:)

Vérdugó amúgy már nem jöhet ki ugye? Tegnap nagyon beszari módon mostam fogat egész nap,és mikor köpésnél barnás valami jött megint megijedtem hogy biztos kiesett a vérdugó,de nem hiszem hisz akkor vérzett volna..most már a helyén marad?

Bocsi a sok kérdésért,de első húzásom volt.. És tegnap jöttem csak rá hogy a bölcsességfogam húzta ki,nem tudom miért nem kapcsoltam:)



2012. nov. 15. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem foghúzásnál mindig azt mondták, hogy 5-7 napig ne egyek/igyak tejeset, sem alkoholt, és a dohányzást is mellőzzem. A cigi kivételével a többit betartottam.

Azért nem szabad tejeset inni/enni, mert azok tele vannak olyan természetes baktériumokkal, amik ilyenkor fertőzést okozhatnak.

Van olyan ismerősöm, aki foghúzás után 2 órával a szemem láttára itta meg a kávéját, és gyújtott rá, még sem lett baja. De olyan is volt, aki rá 3-4 napra ivott csak tejeset, mégis begyulladt neki, mert kapott egy fertőzést.


Én a helyedbe még várnék legalább hétfőig, vagy nagyon minimális sajtmártás ennék, és utána alapos fogmosás! Én foghúzás után minden kajálás után megmostam.

2012. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ó de nagyon kár,nagyon kívánom a sajtot:(( Holnap akartam olyat hogy rántott csirkeszárnyak sajtmártással.

3 evőkanál tejföl elég hozzá,tehát kb 1 kis doboz tejföl,akkor felejtsem el szerinted?

Cigizést én se tartottam be,még tamponnal a számba is cigiztem.

Akkor ezt szerinted hanyagoljam ezt a kaját?

2012. nov. 15. 13:27
 3/11 anonim válasza:
Tudtommal, csak az első nap nem ajánlott a tej és az is azért, hogy ne kerüljön a sebbe amibe megaluhat és befertőzi. A sajtra nem vonatkozik, hogy nem ehetsz. Nyugodtan ehetsz amit akarsz.
2012. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

hát ezaz többfélét hallok.

Olvastam hogy 1 hétig nem lehet,utána pár napig nem lehet,utána 3 napig nem lehet,aztán 2 napig,legdurvább a 2 hét volt..

3 evőkanál tejföl az nem olyan sok akkor? Nem is fáj a sebem egyáltalán,mellette lévő fog feszít picit de semmi rossz.

Akkor megkérdezem ki vállalná be ?:D

2012. nov. 15. 13:31
 5/11 anonim válasza:
Csak az édes tejre vonatkozik a tiltás.
2012. nov. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

az milyen? joghurt meg tiszta tej,pudingok,ilyesmi?

Tényleg pl krumplipürébe is van tej,aztán valahol olvastam hogy azt ajánlják enni mert hogy könnyen nyelhető..

2012. nov. 15. 13:36
 7/11 anonim ***** válasza:

"Fogeltávolítást követően, saját érdekünkben jó ha az alábbi tanácsokat megfogadjuk:


- A fog helyét szívogatni, öblögetni nem szabad. Az ott kialakuló véralvadék az, melyből később a gyökerek helyét kitöltő csont képződik. Ha ez ki, vagy szét esik egy tátongó üreg marad. Ebben felgyülemlenek az ételmaradékok és a baktériumok gyulladást illetve fájdalmat okozva. Ha ez ezt venné észre a foghúzást követő napokban keresse meg kezelőorvosát.


- A fogeltávolítást követő napokban a dohányzás ellenjavallott, mivel a dohányfüst szintén a véralvadék széteséséhez vezet.


- Élőflórás tejtermékek fogyasztását nem javasoljuk a foghúzást követő öt napban, mert a bennük lévő baktériumok növelik a gyulladás kialakulását.


- Az eltávolított fog körüli terület tisztántartása, illetve a fogmosás még fontosabb mint normál esetben. Ez ugyanúgy igaz bent lévő varratok esetén is, de ilyenkor ügyeljünk rá, hogy a varratokat ne sértsük!


- Nyelvünkkel a varratokat ne piszkáljuk!"


Forrás: [link]


Ennyi tejföl szerintem nem gáz, de én még nem innék kávét tejjel. És a sajtmártásb

2012. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tehát. A sajtmártásból is keveset ennék.
2012. nov. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

oké akkor kávét még 1 hétig tejjel iszom,és akkor keveset eszek tejfölből,vagy van olyan hogy frissföl még soha nem vettem de lehet az nem is tejes,kipróbálom.

Köszönöm mindenkinek ment a zöld kéz:))

2012. nov. 15. 13:40
 10/11 A kérdező kommentje:
vagyis 1 hétig tej nélkül
2012. nov. 15. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!