Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy gyulladt foggal nem...

Egy gyulladt foggal nem csinál semmit a fogorvos igaz?

Figyelt kérdés

Még érintésre is fáj,és szerintem bevan gyulladva.

Ilyenkor nem hat az érzéstelenítő sem,és beszarok ha hozzáér.

Ugye ilyenkor semmit nem csinál vele?


2012. nov. 19. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem hat az érzéstelenítő, csak többet kell adni belőle. Szólj előre, hogy nagyon érzékeny, talán gyulladt, és hogy teljesen érzéstelenítse el.

Utána valószínűleg győkércsatorna tisztítást/tömést (gyökérkezelést) fog csinálni, de az nem vészes. Mindenképpen menj el dokihoz, mert ez csak rosszabb lesz amúgy.

2012. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 SzilKa ***** válasza:
100%
Dehogynem... Kitisztítja, gyógyszerrel kezeli, s ha kell, gyökérkezel.
2012. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ajjj.

nagyon félek

2012. nov. 19. 10:52
 4/13 anonim ***** válasza:

Fogorvos válogatja. Egyszer amikor begyulladt foggal mentem fogorvoshoz, érzéstelenítést adott, és gyökérkezelt. Azt hittem ott pisilek be a fájdalomtól, mert bár mindenhol elzsibbadtam már, de a fogam körül nem. Az orvos mondta is, hogy sajnálja de ha be van gyulladva ,akkor hiába ad egy csomó érzéstelenítést akkor is fájni fog.

Pár éve újra begyulladt a fogam ,mert a gyökér alatt gennyes tályog keletkezett. A világ legjobb fogorvosához mentem (egy újhoz) közvetlen a gyökér alá nyomta folyamatosan az érzéstelenítést, és szépen kivéste a fogamat. Szinte alig éreztem valamit. Ha egy picit fájt, már nyomta is az érzéstelenítést.. A doki mondta hogy nagyon sok fogorvos vagy az olcsóbb, és rosszabb minőségű érzéstelenítőt alkalmazza, vagy csak annyit amennyit feltétlenül kell.

2012. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
most mégjobban pánikolok....
2012. nov. 19. 11:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Normális helyeken ír ki antibiotikumot és ha lement a gyulladás csak utána csinál bármit is a foggal. Gyulladt területen nem hat a lidocain...
2012. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

igen én is ezt hallottam.

Remélem Ő is ír fel először antibiotikumot.

2012. nov. 19. 11:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell izgulnod, nem fog fájni! Én képzeld el hogy jártam! Múlthét előtti kedden kihúzták a fogam, sztk alapon, eléggé csúnyán húzta és begyulladt utána! Majd pénteken elkezdett fájni az egyik lyukas fogam, meg a húzott helye még mindig nagyon csúnya volt! Kaptam antibiotikumot, amit a gyulladt lyukas fogra is kaptam meg a húzott fog helyére is! Na az antibiotikum semmit sem hatott! Ugyanúgy fájt! Így elmentem egy magánorvoshoz, aki kitisztította a húzott fogam helyét meg a lyukas fogamon gyökérkezelést csinált (úgy hogy még fájt, ugyanígy érintésre fájt, sőt, már az egész arcom fájt tőle annyira mélyen volt a szuvasodás). Kaptam injekciót és az égvilágon semmit nem éreztem! Egyáltalán nem fájt, pedig féltem hogy nem fog hatni az érzéstelenítő! Ha tudsz menj el magánorvoshoz!!!! Amit sztks húzott fogam még mindig nem jött helyre pedig már két hete volt! Jó orvost kell kifogni! Sok sikert!
2012. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
koszi remélem tenyleg nem fog fàjni. Ettől függetlenül nagyon félek
2012. nov. 19. 12:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Érthető hogy félsz! Gondolj arra milyen jó lesz túlleni rajta.
2012. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!