Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van ha nem megyek el...

Mi van ha nem megyek el szájsebészetre?

Figyelt kérdés

Most jövök foghúzásról. Mivel egy gyökérkezelt fogról van szó, ugye ezek könnyen törnek és így is történt. A röntgen felvételen látszik, hogy egy apró darab, ami nem fertőzött. Az orvos azt mondta magam eldönthetem, hogy szájsebészetre megyek vele vagy sem. Mit gondoltok a későbbiekben problémát okozhat? Esetleg van akinek bent maradt már ilyen és azóta sincs semmi baja?

Köszönöm.


2012. nov. 19. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem sok-sok éve hasonlóképpen a gyökér kezelt fogam darabokra tört. Én nem mentem el vele szájsebészetre mivel sosem fájt a fogam. AZ évek alatt időként amikor ráharaptam valamire, mindig letört egy pici darab. Ma már ott tartok, hogy csak egy picinyke fogdarab van még bent, ami idővel szintén ki fog esni..Tény hogy nem a legszebb látvány hogy foghíjas az ember, de úgy voltam vele, hogy amíg nincs pénzem fogpótlásra, nem költöm a pénzemet szájsebészre..

Viszont ha begyulladt (mert volt rá példa hogy rosszul gyökér kezeltek egy fogat,és az fájni is tud) akkor a gyulladt gyökérdarab eltávolítása fájdalmasabb mintha most húzatnád ki amíg nincs semmi fájdalom.

2012. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért nem érted a kérdést előző?
2012. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ma 11:45

Én értettem a kérdést okos második. Gyökér kezelt foga van ami nem gyulladt, de darabokra tört neki, és marad fogdarab vagy fogdarabok az ínyében. Erre írtam hogyha nem fáj akár évekig ellehet úgy majd idővel a rágástól (hogy ráharap valamire) szépen kilökődik majd. Majd megírtam hogy van olyan amikor nem jól gyökér kezelték a fogat és maradt ideg ott. Ha így van akkor lehet hogy 1-2 évvel később az az ideg akár be is durranhat és begyulladhat..

Nos kedves második.. Te mit nem értettél??

2012. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek is maradt bent egy darab gyökér foghúzás után. Nem megy el vele kihúzatni. Nem fáj neki. Viszont begyulladhat és ha fáj, akkor mindenképp rendbe kell tetetni. Én amúgy is azt mondanám, hogy vetesd ki.
2012. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi hülyét egy rakáson.....
2012. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:DD köszönöm, mindenkinek.

Különben engem csak azért lepett meg, mert az orvos úgy mondta, hogy "ahogy érzem". Magyarul akkor akár bent is maradhatna.. de nem tudom, igazából nem vagyok félős típus, viszont vizsgaidőszak előtt nem akarok magamnak egy ilyen műtétet mindenféle vágással-varrással..

Hát, majd meglátom.

2012. nov. 19. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!