Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sajnos nagyon torz a felsőfogs...

Sajnos nagyon torz a felsőfogsorom eleje (kb 5 fog). Pár befelé áll és balra is állnak, a szemfogaim kissé kifelé. Beszéd és nevetés közben már berögződött hogy a felső ajkammal takarom a fogaim. Mi lenne a megoldás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Már 25 évesen BIZTOS nem szeretnék éveken át fogszabályzót hordani, van más megoldás?

Például gondolok itt foghúzás utáni fogbeültésre vagy szépészeti műtétre. Esetleg az öt rossz fog helyett rögzített műfogsor? Pénzem van rá, azzal nincs gond. 25F



2012. nov. 19. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás BIZTOS, hogy a fogszabályzó lenne. Nem tudom miért van ennyire ellenedre a dolog... Lehet, hogy nem túl esztétikus, viszont az eredmény magáért beszél. Én pl nem lennék hajlandó se kihúzatni a fogaimat, se lecsiszoltatni csak azért, hogy a valódi - és egészséges - fogaim helyére, műfogak/műfogsor kerüljön.


Lehet úgy is nézni a dolgot, hogy előbb-utóbb úgyis kihullanak/elromlanak, és idővel pótolnod kell őket, akkor miért ne tedd meg most azonnal?! és akkor nem lesz gond velük 10-20-30 év múlva se... Mindenesetre én jobban szeretem a saját fogaimat :D

2012. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

képes lennél kihúzatni a fogaidat, amik egészségesek (azok?) csak azért mert csálén állnak? Ha annyi a pénzed, rakass olyan fogszabályzót, amelyiket a fogaid hátuljához rögzítenek, és akkor nem látszik. Nehogy kihúzasd őket ha nem muszáj!

[link]

2012. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért nem, mert az én esetembe 4-5 évig nem akarok fogszabit hordani, mindig sziszegve beszélni. A zománcom így is elég gyenge, valahol látszik, hogy végig repedt (talán túl sokszor mostam fogat). A felső fogsorom igazi e vagy sem, nekem nagyából mindegy, amúgy is oldalt rágunk.
2012. nov. 19. 12:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg ahogy említettem oldalra is torlódtak, elég ferdén állnak.
2012. nov. 19. 12:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is csálék a fogaim elöl. Legutóbb kérdeztem a fogdokit, hogy meg lehet-e oldani koronával, tehát lecsiszolni, és a koronát olyan szögben ráhúzni hogy egyenesen álljon. Azt mondta, persze!

Még nem csináltattam meg, de ez is egy lehetőség.

2012. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsó! Ez egész jól hangzik, nem is annyira drasztikus mint amikre én gondoltam. Ha van valami tapasztalatod még az ügyben írj majd, megérdeklődöm majd én is.
2012. nov. 19. 19:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó esztétikai fogászatok, ha tényleg van rá pénzed és budapesti vagy menj pl. a Smile Centerbe. Én tuti odamennék, ha lenne rá keret.. Nem hiszem, hogy csak a műfogsor és a fogszabályozó lehet a megoldás.
2012. nov. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát Pesttől elég messze vagyok :/

ezt az említett koronás dolgot 1 mezei fogdoki is megtudja csinálni? Ha nincs sok alkalomról szó akár messzebb is elmennék.

2012. nov. 19. 19:26
 9/10 A kérdező kommentje:
ez a koronás dolog annyiból nem mind1, hogy ha tejfehér koronát raknak fel vagy teljesen elüt a rendes fogaktól.
2012. nov. 19. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Korona színénél néznek valami skálát,hogy melyik árnyalat passzol legjobban,mellesleg fogkőeltávolítást biztos csinálnak előtte,de ajánlott fehéríttetni is.
2012. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!